Dnes je piatok, 22.január 2021, meniny má: Zora
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Sofia Tureková: Po Bratislavských módnych dňoch sa pripravuje na ďalšiu špeciálnu prehliadku!

október 23, 2017 - 15:40
Víťazka projektu Nové tváre módnej scény z roku 2015 Sofia Tureková priniesla na mólo Bratislavských módnych dní časť zo svojej úplne novej kolekcie pre rok 2018. Mladej dizajnérke, ktorá sa po výhre v projekte uchytila, sa naďalej darí a po úspechoch u nás a v zahraničí sa pripravuje na ďalšiu špeciálnu prehliadku, ktorá sa tentokrát bude konať v Londýne!
Foto: 
Ramon Leško

Sofia, na móle Bratislavských módnych dní sme videli tvoju novú kolekciu. V našich predošlých rozhovoroch si spomínala, že bude pozostávať z exkluzívnych látok z Milána. Stalo sa tak?

Áno. Všetky materiály, ktoré ste videli počas BMD, boli vyrobené v Miláne na svetovej výstave, kde si chodia vyberať látky svetové špičky. Chodím tam už pravidelne. V kolekcii bola aj blúzka vyrobená z najtenšieho zamatu na svete, tenšieho ako papier. Doposiaľ nebol tenší vyrobený. Objednala som si ho v Miláne a vyrábali mi ho v Osake. Všetky látky som objednala tam, ale boli to látky z Francúzka, či Talianska, pričom časť nákladov za látky vyrobené v Taliansku bola odfinancovaná vďaka grantu od Nadácie Tatra banky.

ram_8428.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Tvoje modely boli tiež doplnené o zaujímavé šperky. Navrhovala si ich sama?

Nie. Mala som zaujímavú spoluprácu s mexickým výtvarníkom žijúcim v Londýne. Spoločne sme dali hlavy dokopy a vytvorili sme šperky, ktoré ste videli vo finálnej podobe na móle Bratislavských módnych dní.

ram_8405.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_8391.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_8400.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Ako dlho trvá tvorba kolekcie?

U mňa ten proces vývoja netrvá deň, ale sú to mesiace. Teraz som aj nútená robiť viac, čo je ale skvelé a veľmi ma to teší. 

Čo ťa v najbližšom odbobí čaká?

Najbližšie ma čaká špeciálna prehliadka, ktorá sa volá White show. Podmienkou je, že každý návrhár z našej školy musí predviesť špeciálny avantgarný model, ktorý musí byť z jednoduchého materiálu bielej farby, pričom všetci majú rovnaké podmienky. Bude tam približne 200 modelov, všetky z rovnakého materiálu, akurát že v inej forme. Veľmi sa na to teším!

Bratislavské módne dni - KOLEKCIA SOF.T

sof.t001.jpg

Foto: 
Ramon Leško

sof.t002.jpg

Foto: 
Ramon Leško

sof.t003.jpg

Foto: 
Ramon Leško

sof.t004.jpg

Foto: 
Ramon Leško

sof.t005.jpg

Foto: 
Ramon Leško

- - Inzercia - -