Dnes je nedeľa, 17.január 2021, meniny má: Nataša
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Diana Hágerová nedávno porodila, popri dcérke sa stíha venovať aj charite

november 16, 2017 - 10:35
Dcérka Izabela prišla na svet len nedávno, ale jej mama Diana aj teraz myslí aj na iné deti. Tesne pred pôrodom neváhala prijať úlohu ambasádorky projektu „S malou pomocou k veľkej radosti“, ktorá ju chytila za srdce. Iniciatíva potrvá až do 30. novembra 2017.
Foto: 

„Aktuálne ako čerstvá mama si intenzívne uvedomujem dôležitosť skutočného a bezpečného domova pre každé jedno dieťa. Preto beriem veľmi pozitívne, že aj maličkosť, akou je nákup bežných výrobkov, môže prispieť k vytvoreniu pohodlia domova pre deti, ktoré to potrebujú. Som rada, že môžem byť súčasťou tejto iniciatívy a verím, že sa nás zapojí čo najviac,“ vysvetľuje svoje postoje k rodine Diana. 

Do celého projektu je zapojený Slovenský Červený kríž, ktorý je garantom toho, že sa peniaze z predaja produktov Procter&Gamble v predajniach Coop Jednota dostanú k tým správnym ľuďom. Za získané peniaze sa deťom v núdzi nakúpia rôzne darčeky a veci, po ktorých veľmi túžia a ktoré im spríjemnia ich vlastné domovy. „Vďaka tejto spoločnej kampani sme minulý rok urobili radosť viac ako 500 deťom v rôznych kútoch Slovenska. Okrem hygienických balíčkov pre rodiny s malými deťmi sme rozdali aj darčeky, ktoré si deti samy vysnívali. Pre mnohé z nich to bolo prvýkrát v živote, keď dostali skutočne niečo osobné, po čom túžili. S takýmito rodinami sa stretávame často a keď môžeme, veľmi radi okrem poskytnutia praktickej pomoci potešíme aj ich ratolesti, “ dodáva Zuzana Rosiarová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža.

Podľa údajov Štatistického úradu z EU SILC 2016 bolo rizikom chudoby ohrozených 12,7 % obyvateľov Slovenska (približne 670 tisíc osôb). Domácnosti s nezaopatrenými deťmi boli na Slovensku celkovo viac vystavené riziku chudoby (17,2 %) ako domácnosti bez nezaopatrených detí (7,2 %) – takmer dvojnásobne. Medziročne miera chudoby vzrástla v domácnostiach s nezaopatrenými deťmi o 1,5 percentuálneho bodu.

- - Inzercia - -