Dnes je sobota, 25.september 2021, meniny má: Vladislav, Vladislava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vo Vajnoroch sa predstavia amatérske folklórne súbory a ochotnícke divadlá

november 18, 2017 - 08:52
Počas tohto víkendu sa v bratislavskej mestskej časti Vajnory koná už po tretí raz prehliadka amatérskych folklórnych súborov a ochotníckych divadiel takzvaný Vajnorský širáček. Podujatie sa začalo dnes o 14:00 v novom Dome kultúry Vajnory a potrvá do nedele 19. novembra.
Foto: 
Pixabay.com

Dnes sa predstavia hosťujúce detské folklórne súbory Lastovička z Ivanky pri Dunaji a Prvosienka z Bratislavy, Dedinská folklórna skupina Špačinčanka zo Špačiniec a folklórne súbory Poleno. Z domácich súborov sa predstavia Detský folklórny súbor Podobenka z Vajnôr, Vajnorský okrášľovací spolok a Vajnorská dychovka, ktorá vlani oslávila už 150. výročie svojho založenia.

Sprievodný program podujatia dnes ponúkne napríklad prezentáciu diel vajnorských umelkýň a výstavu fotografií či prezentáciu diel čipkárok z Krajného a Brezovej pod Bradlom. Návštevníci si tiež budú môcť zakúpiť ručne maľovanú keramiku s vajnorskými ornamentmi, publikácie a iné ľudovoumelecké výrobky.

Druhý deň Vajnorského širáčka bude divadelný. V nedeľu dopoludnia je pre deti pripravený kreatívny program - predstavenie klasického marionetového divadla Animare Silva manželov Pilátovcov z Dolných Orešian, ako aj predstavenie Divadla oProti Príšerky z kufríka, ktoré deti vtiahne priamo do deja a budú si môcť vyskúšať, aké to je byť hercom, pohybovať sa na javisku, vnímať svojich partnerov, tvoriť hudbu či navodzovať atmosféru. Dospelí diváci sa môžu tešiť na predstavenie Peter a Lucia v podaní hercov Bieleho divadla a Túlavé divadlo prišlo do Vajnôr s hrou Jakuba Nvotu Rómeo, Júlia a vírus.

Foto: pixabay.com

- - Inzercia - -