Dnes je štvrtok, 28.január 2021, meniny má: Alfonz
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Električková doprava na Špitálskej ulici spustená

december 22, 2017 - 09:23
Hlavné mesto v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava informujú cestujúcu verejnosť, že od štvrtka 21.12.2017 je spustená premávka električiek na Špitálskej ulici.
Foto: 

„Som rád, že električka bude Špitálskou ulicou jazdiť ešte pred začiatkom vianočných sviatkov. Touto cestou by som rád poďakoval všetkým zainteresovaným, že stavba bola dovedená do úspešného konca,“ povedal primátor Ivo Nesrovnal. 

Električková trať na Špitálskej ulici prešla kompletnou opravou. Práce boli ukončené technicko - bezpečnostnou skúškou na prejazd električiek 24.11.2017. Výsledky konštatovali, že z technického hľadiska je trať spôsobilá na prevádzku. DPB, a.s. tak podal žiadosť o kolaudáciu a električkovú dopravu spúšťa po tom, ako obdržal kolaudačné rozhodnutie od správneho orgánu. 

„Kvalita trate je jedným z parametrov vplývajúcich nielen na komfort prepravy, ale aj enviromentálneho zaťaženia okolia. Ceníme si súčinnosť s hlavným mestom, že toto úsilie podporuje vyčlenením prostriedkov na opravu s následným vplyvom na atraktivitu verejnej dopravy a života v meste,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB, a.s. Milan Urban. 

DPB, a.s. realizoval opravu dvojkoľajnej električkovej trate na Špitálskej ulici v úseku od zastávky na Kamennom námestí po odbočovacie výhybky na Americké námestie. Celková dĺžka opravovanej trate je 1466m. V rámci tejto opravy boli zabudované 3 nové koľajové výhybky a jedna koľajová križovatka. Električková trať je zabezpečená protihlukovými a antivibračnými opatreniami, koľajnice sú obalené gumovým obložením a koľajový zvršok izolovaný antivibračnou podštrkovou rohožou uloženou bezprostredne pod konštrukciou zvršku, čo nepochybne prispeje nielen komfortu cestujúcej verejnosti, ale aj obyvateľom žijúcim v blízkosti trate. Povrchová úprava električkovej trate je z asfaltového betónu a križovatka ul. Špitálska – ul. 29. augusta je z cementového betónu. 

Nástupný ostrovček na Mariánskej ulici smer Americké nám. zostal v pôvodnej polohe, upravili sa len jeho parametre. Predĺžil sa na 65m a šírku 2,45m. Na začiatku nástupného ostrovčeka sa vybudoval bezbariérový  priechod pre peších šírky 3m. Nástupište sa vybavilo prístreškom pre cestujúcich, informačnou elektronickou tabuľou a výdajným automatom na cestovné lístky.

Stavebné práce na oprave električkovej trate na Špitálskej ulici boli začaté 1.8.2017. DPB, a.s. bol nútený práce prerušiť z dôvodu zrušenia stavebných povolení. Aj napriek komplikáciám v stavebnom konaní DPB, a.s. zákonným spôsobom obnovil stavebné práce, čoho výsledkom je uvedenie električkovej trate do prevádzky. 

- - Inzercia - -