Dnes je pondelok, 18.január 2021, meniny má: Bohdana
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

NR SR: Situácia po nahlásení bomby je už v norme

marec 08, 2018 - 15:24
Situácia v budove Národnej rady SR je opäť v norme. Potvrdil to hovorca NR SR Tomáš Kostelník po tom, čo ráno cez anonymný e-mail niekto nahlásil v budove parlamentu bombu.
Foto: 
SITA

Polícia zasahovala tri hodiny

Ako Kostelník dodal, zamestnanci, ktorí sa v budove v čase nahlásenia bomby nachádzali, v nej boli prítomní počas výkonu potrebných opatrení príslušných bezpečnostných zložiek. ,,Z budovy nikoho nevypúšťali ani nevpúšťali dnu," povedal s tým, že stav, počas ktorého zasahovala polícia, trval približne tri hodiny.

img_8701.jpg

Foto: 
SITA

Ihneď po prijatí oznámenia o uložení bomby boli podľa bratislavskej policajnej hovorkyne Veroniky Slamkovej zo strany polície vykonané všetky potrebné úkony, ktorých cieľom bolo preveriť pravdivosť oznámenia. ,,Bezpečnostná pyrotechnická prehliadka budovy bola ukončená o 11:30 s negatívnym výsledkom," uviedla. Vyšetrovateľ podľa nej zároveň v tomto prípade začal trestné stíhanie vo veci trestného činu šírenia poplašnej správy.

img_8739.jpg

Foto: 
SITA

V Národnej rade SR mali mať dopoludnia tlačovú besedu poslankyňa Veronika Remišová (OĽaNO) a aj predstavitelia strany Smer-SD. Remišová ju zrušila a Smer-SD ju presunul do centrály strany.

img_8711.jpg

Foto: 
SITA

- - Inzercia - -