Dnes je pondelok, 10.máj 2021, meniny má: Viktória
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Pred letnou sezónou vyčistili kúpalisko na Kuchajde

máj 02, 2018 - 15:13
Počas víkendu vyčistili potápači prírodné kúpalisko na Kuchajde v bratislavskom Novom Meste.
Foto: 
SITA

Informoval o tom Ján Borčin z Miestneho úradu Mestskej časti Bratislava – Nové Mesto. Čistenie pravidelne na začiatku sezóny zabezpečuje mestská časť v spolupráci so Spolkom ochrancov vody Octopus. „Pri čistení dna sa každoročne zameriame na pásmo vyhradené pre kúpajúcich. Pravidelne tam nachádzame rôzne ostré predmety, ktoré ohrozujú ľudí, ktorí sa prišli na Kuchajdu okúpať,“ uviedol starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Po prvom čistení sa v priebehu sezóny zabezpečuje dočisťovanie dna v pobrežnej časti. Vďaka starostlivosti správcu jazera a pravidelnému potápačskému čisteniu dna množstvo odpadu, ktoré pred začiatkom každej sezóny vytiahnu z dna Kuchajdy, postupne ubúda. „Tohtoročné čistenie preukázalo historické minimum odpadu. Dokonca nebol nájdený ani jeden nákupný vozík, čo v minulých rokoch bolo samozrejmosťou. Zaznamenali sme nárast veľkých ulitníkov, ktoré sú indikátorom čistoty vody,“ uviedol predseda Spolku ochrancov vody Octopus Tomáš Rácz.

Prírodné kúpalisko Kuchajda sa nachádza v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto. Jeho meno pochádza z nemeckého Kuhheide (kravský pasienok), čo poukazuje na pôvodné využitie tejto lokality. V areáli Kuchajdy sa nachádzajú aj rôzne športoviská na futbal, plážový volejbal či stolný tenis, bufety, amfiteáter a ďalšie voľnočasové aktivity.

- - Inzercia - -