Dnes je streda, 05.august 2020, meniny má: Hortenzia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

V Petržalke prijali do škôlok o takmer dvesto detí viac ako vlani

jún 12, 2018 - 16:41
Pre školský rok 2018/2019 prijali do materských škôl v správe mestskej časti Bratislava - Petržalka 972 detí, čo je takmer o dvesto viac ako vlani.

Neprijatých však aj napriek tomu ostáva šesťsto detí, všetky petržalské deti tak samospráva stále nemôže do svojich škôlok prijať. „Oproti minulému roku pribudol aj počet žiadostí o prijatie, počet reálne podaných žiadostí bol takmer 1 600,“ informovala Silvia Vnenková z tlačového oddelenia petržalského miestneho úradu.V petržalských materských školách deti pre školský rok 2018/2019 prijímali od 16. apríla do 27. apríla. Deti zapisovali do všetkých 24 škôlok, ktoré spravuje samospráva, vrátane materskej školy Vyšehradská. Od septembra tak bude v Petržalke o jednu škôlku viac.

K 23 existujúcim pribudne od septembra zrekonštruovaná Materská škola na Vyšehradskej ulici. Celkovo tak bude v petržalských škôlkach 121 tried. Budovu materskej školy na Vyšehradskej ulici v bratislavskej Petržalke skolaudovali a pripravujú ju na prevádzku. Rekonštrukciu škôlky naplánovali v rámci zvyšovania kapacít petržalských materských škôl. Samospráva touto obnovou zvýši kapacitu svojich škôlok o sedem tried a približne 150 miest od 1. septembra 2018. Petržalka dostala na túto škôlku dotáciu 400-tisíc z ministerstva školstva, z toho 40-tisíc je na vybavenie interiéru budovy. S rekonštrukciou budovy začala vlani vo februári spoločnosť SOAR, s.r.o., ktorá vyhrala verejnú súťaž. Ročná prevádzka škôlky bude samosprávu stáť približne 400-tisíc eur.

Mestská časť Bratislava - Petržalka dlho bojuje s nedostatkom miest v materských školách. Hoci sa samospráve za posledných desať rokov podarilo vytvoriť takmer tisíc nových miest v tridsiatich triedach, dopyt stále prevyšuje ponuku. Rekonštrukciou voľných nebytových priestorov v prístavbe Základnej školy Turnianska 10 zvýši mestská časť kapacitu materských škôl o štyri triedy a približne deväťdesiat miest. „V roku 2008 bola kapacita materských škôl 2 172 miest. Po dobudovaní MŠ Turnianska bude ich kapacita 3 149 miest,“ uviedla Vnenková.

- - Inzercia - -