Dnes je štvrtok, 13.august 2020, meniny má: Ľubomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kde najviac v Bratislave využívate wifi? TOTO sú top miesta!

júl 24, 2018 - 16:17
Od roku 2016 nájdete na hlavných priestranstvách v Bratislave verejnú wifi, ktorú využíva množstvo ľudí. Na ktorých miestach najviac?

Najvyťaženejšími lokalitami mestskej WiFi siete v hlavnom meste sú Hlavné námestie, Hviezdoslavovo námestie a Námestie SNP. Ako  informovala hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer, služba funguje od roku 2016, vymysleli ju pri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie. „Za posledné dva roky využilo pripojenie na internet viac ako 170-tisíc užívateľov a mesačne sa do nej opakovanie pripojí aj 80-tisíc zariadení. Vyplýva to z dát spoločnosti, ktorá službu prevádzkuje,“ uviedla.

Bezplatné bezdrôtové pripojenie využívajú Bratislavčania i návštevníci mesta v Starom Meste, služba je dostupná aj v lokalitách Rázusovo nábrežie, Vajanského nábrežie, Fajnorovo nábrežie, Šafárikovo námestie, Rybné námestie, Františkánske námestie, Primaciálne námestie, Námestie Ľudovíta Štúra a Námestie slobody. Ľudia sa tiež môžu pripojiť v okolí ulíc Židovská, Staromestská, Kapucínska, Gondova a Rigeleho. Projekt robia s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. „V špičkách je súčasne pripojených aj 1 300 zariadení, ktoré prenesú priemerne 170 GB užívateľských dát denne,“ dodala hovorkyňa hlavného mesta.

Najčastejšie sa do siete pripájajú ľudia prostredníctvom mobilných telefónov a dominujú zariadenia s operačným systémom Android. Komunikačná sieť má názov VisitBratislava a pre užívateľov je bezplatná. Stačí sa prihlásiť a súhlasiť s podmienkami použitia. Služba nie je podľa Onufer podmienená žiadnym zberom osobných údajov. „Význam tejto služby dokumentuje aj záujem zo strany zahraničných návštevníkov, ktorých podiel na všetkých pripojeniach tvorí štyridsať percent. Preto sme sa rozhodli, že okrem prístupu na internet, bude služba ponúkať aj smart informácie o Bratislave, a to na základe aktuálnej polohy s prepojením na destinačný web mesta visitbratislava.com,“ priblížila predsedníčka predstavenstva Bratislava Tourist Board Alžbeta Melicharová.

- - Inzercia - -