Dnes je streda, 05.august 2020, meniny má: Hortenzia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Po meste počas prázdnin jazdia historické vozidlá

júl 31, 2018 - 18:02
Zážitkové jazdy historickými vozidlami si môžu vychutnať počas letných prázdnin všetci obyvatelia i návštevníci hlavného mesta. Jazdy historických vozidiel sú súčasťou Česko-slovenskej / Slovensko-českej výstavy na Bratislavskom hrade a pozýva na ne Slovenské národné múzeum (SNM) - Historické múzeum v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava, Múzeom mesta Bratislavy a Klubom priateľov mestskej hromadnej a regionálnej dopravy.

Snahou je podľa riaditeľa múzea Petra Bartu preniesť tému výstavy aj mimo stien múzea. Ako ďalej agentúru SITA informovala Andrea Litváková zo SNM - Historického múzea, atmosféru Československa si môžu cestujúci pripomenúť počas okružných jázd električkou typu ČKD Tatra 2 z roku 1971, trolejbusom typu Škoda 9TrHT z roku 1981 a autobusom typu 706 RTO. V historickej električke si návštevníci môžu vypočuť aj lektorovanú prednášku v podaní členov občianskeho združenia Klub priateľov mestskej hromadnej a regionálnej dopravy. Všetky jazdy historickými vozidlami sú bezplatné.

.

Historický autobus po prvý raz pôjde 1. augusta a následne 1. septembra. Svoju jazdu začne o 10:00 zo zastávky Most SNP a pôjde smerom na Devín. Následne o 14:00 pôjde autobus z Devína smerom na Bratislavský hrad. Tu svoju jazdu autobus ukončí a cestujúci sa môžu ísť pozrieť na výstavu Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava. Návštevníci budú mať zdarma vstup na hrad Devín a Bratislavský hrad. Električka premáva každý víkend od 1. júla do 25. augusta. Odchody sú z Jesenského ulice vždy v sobotu a v nedeľu v hodinovom intervale od 10:00 do 16:00. Počas jázd s odchodmi o 14:00, 15:00 a 16:00 sú v električke aj sprievodcovia z Klubu priateľov mestskej hromadnej a regionálnej dopravy, ktorí hovoria o kľúčových miestach Bratislavy, ktoré formovali históriu Československa. Trolejbus premáva počas prvých nedieľ v júli a auguste. Odchody sú z Búdkovej v hodinovom intervale od 9:45 do 16:45 a z Rajskej taktiež v intervaloch 60 minút od 10:25 do 17:25. Trolejbus bude premávať po trase: Búdková - Mudroňova - Hrad - Palisády - Hodžovo námestie - Kollárovo námestie - Ul. 29. augusta - Cintorínska - Nemocnica sv. Michala a späť.

zdroj: SITA

- - Inzercia - -