Dnes je štvrtok, 28.január 2021, meniny má: Alfonz
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Cez leto MHD obmedzujú opravy i budovanie zastávok

august 10, 2018 - 14:03
Mestskú hromadnú dopravu (MHD) v hlavnom meste SR Bratislave počas leta obmedzujú opravy a budovanie zastávok i odstraňovanie zničených nadchodov. Dnes začali s obnovou zastávky Einsteinova pred Inchebou v smere jazdy do Petržalky. Zastávku premiestnili približne o 150 metrov pred jej pôvodnú polohu. Dopravný podnik Bratislava (DPB) na svojej oficiálnej webovej stránke informuje, že predpokladaný termín ukončenia je 30. september.
Foto: 
https://imhd.sk/ba/doc/sk/17654/Na-Spitalskej-ul-obnovia-zastavku-Marianska-smerom-do-centra?dfpi=28

Od pondelka 13. augusta od 07:00 hodiny začnú opravovať aj zastávku Miletičova v Ružinove v smere jazdy na Gagarinovu ulicu. Pôvodnú zastávku premiestnia približne o 150 m za svoju stálu polohu, za križovatku. Predpokladaný termín ukončenia je 15. september.

Pre odstraňovanie dvoch nefunkčných nadchodov na Kazanskej ulici na hranici bratislavských mestských častí Vrakuňa a Podunajské Biskupice od 11. augusta vylúčia mestskú hromadnú dopravu. Bude to od začiatku dennej premávky do 19. augusta. Týka sa to liniek 65, 67, 75, 78, 79, 201, 202, X71, N70 a N72. Obojsmerne uzavretá bude Kazanská ulica od križovatky s Uzbeckou po Dvojkrížnu ulicu pre všetkých účastníkov cestnej premávky. Dopravný podnik Bratislava podrobné obchádzkové trasy zverejňuje na svojej oficiálnej webovej stránke na adrese https://www.dpb.sk/sk/sprava/vylucenie-premavky-mhd-na-kazanskej-ulici-linky-65-67-75-78-79-201-202-x71-n70-a-n72

Pre výstavbu zastávky Mariánska smerom na Námestie SNP v hlavnom meste od začiatku augusta vylúčili električky na Špitálskej ulici. Týka sa to električiek č. 3, 4, 7 a 9. Predpokladaný termín ukončenia prác a obnovenia električkovej dopravy je v druhej polovici augusta. Dotknuté električkové linky presmerovali. Zastávku Mariánska robia v bratislavskom Starom Meste po vlaňajšej obnove električkovej trate na Špitálskej ulici. Projekt riešil opravu dvojkoľajnej električkovej trate bez zmeny smerového a výškového vedenia so zabudovaním antivibračných a protihlukových opatrení. DPB rekonštrukciu električkovej trate na Špitálskej ulici financoval zo zdrojov Hlavného mesta SR Bratislavy, mesto Bratislava je 100-percentným akcionárom Dopravného podniku Bratislava.

Termín vybudovania novej zastávky medzi Námestím SNP a východom z Laurinskej ulice, kde to Bratislavčania poznajú ako „Pod Manderlákom“, stále nie je známy. „Na základe pripomienok od Krajského dopravného inšpektorátu Bratislava momentálne bratislavský magistrát dokončuje dopravnú simuláciu uzla Kamenné námestie a upravujú projektovú dokumentáciu,“ uviedla pre agentúru SITA začiatkom augusta hovorkyňa hlavného mesta SR Bratislavy Zuzana Onufer. Ako dodala, do projektu vstúpila aj oprava električkovej trate na Špitálskej, ktorú do vlaňajšieho decembra pre rekonštrukciu uzatvorili. Zastávka pred Manderlákom by mala mať 31 metrov a mala by byť podobná zastávke Blumentál na Floriánskom námestí. Zámerom jej vybudovania je doplnenie chýbajúcej zastávky na trase medzi zastávkami Poštová-Martinus a Šafárikovo nám., resp. Mariánska a Šafárikovo námestie.

zdroj: SITA

- - Inzercia - -