Dnes je štvrtok, 28.január 2021, meniny má: Alfonz
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Špitálska sa môže pochváliť novovybudovanou zastávkou!

august 23, 2018 - 14:34
V hlavnom meste Bratislave uviedli do prevádzky novovybudovanú zastávku električiek Mariánska smerom na Námestie SNP na Špitálskej ulici.
Foto: 
https://bratislava.sme.sk/c/20685510/spitalsku-slubuju-dokoncit-do-polovice-novembra.html

Na brífingu o tom informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal s tým, že zastávka má nové oplotenie, nové búdky a má tiež elektronický informačný systém. “Vedľa zastávky je aj bezbariérový priechod tak, aby sa ľudia mohli bezpečne dostať na jednu alebo druhú stranu,“ uviedol Nesrovnal. Dodal, že zastávka je v pôvodnej lokalite. 

Podľa generálneho riaditeľa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Milana Urbana vybudovaním zastávky Mariánska sa mení vzdialenosť medzi zastávkami Kamenné námestie - Americké námestie zo 650 metrov na 305 metrov. “Bezbariérový priechod je navyše zvlášť osvetlený a táto zastávka oproti tej predchádzajúcej je širšia, čiže o niečo komfortnejšia pre cestujúcich,“ doplnil Urban. Ako dodal, výstavba zastávky trvala asi dva týždne a mesto stála približne 110-tisíc eur.

Zastávku Mariánska robili v bratislavskom Starom Meste po vlaňajšej obnove električkovej trate na Špitálskej ulici. Cieľom opravy bola komplexná rekonštrukcia koľajového zvršku a nástupíšť. Projekt riešil opravu dvojkoľajnej električkovej trate bez zmeny smerového a výškového vedenia so zabudovaním antivibračných a protihlukových opatrení. Zhotoviteľom stavby za 2 532 067 eur bez DPH bola spoločnosť EUROVIA SK, a.s. Dopravný podnik rekonštrukciu električkovej trate na Špitálskej ulici financoval zo zdrojov Hlavného mesta SR Bratislavy, mesto Bratislava je 100-percentným akcionárom Dopravného podniku Bratislava.

zdroj: SITA

- - Inzercia - -