Dnes je nedeľa, 20.september 2020, meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Obyvatelia Rohožníka a Malaciek zbystrite pozornosť!

august 30, 2018 - 18:07
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) začína rekonštruovať cestu, ktorá spája Rohožník s Malackami. Ako ďalej agentúru SITA informovala vedúca tlačového oddelenia BSK Veronika Beňadiková, súčasťou rekonštrukcie bude aj rozšírenie cesty a následné prekategorizovanie na cestu II. triedy. Cestu uzavrú od soboty 1. septembra v celej dĺžke približne 7,879 kilometra a obchádzková trasa bude viesť cez Malacky - Pernek - Kuchyňu a Rohožník. Rekonštrukciu budú financovať z eurofondov.

Podľa podpredsedníčky BSK Alžbety Ožvaldovej bude cesta uzavretá až do septembra 2019. “Po rekonštrukcii, ktorá bude stáť vyše osem miliónov eur a väčšina je z eurofondov, bude okrem nového cementobetónového povrchu cesta aj rozšírená zo šesť na deväť a pol metra. Vďaka tomu bude na ceste umožnená obojsmerná premávka nákladných áut nad 12 ton a následne bude uskutočnené prekategorizovanie cesty na cestu II. triedy. Uzávierke cesty sú prispôsobené aj autobusové spoje prímestskej dopravy. Po rekonštrukcii sa kraj postará aj o cestu, ktorá bude najbližší rok vyťažená ako obchádzková trasa. Projekt je financovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu,“ ozrejmila ďalej Ožvaldová.

Cesta medzi Rohožníkom a Malackami je dôležitou spojnicou malokarpatského podhoria s okresným mestom Malacky a cez diaľnicu D2 aj s hlavným mestom. Bez stavebných úprav a rekonštrukcie slúži od sedemdesiatych rokov. Stav cesty, vrátane šírky a pevnosti krajníc, nezodpovedá súčasnému stavu nárastu automobilovej dopravy, najmä ťažkej nákladnej dopravy a vyžaduje kompletnú rekonštrukciu. Potrebu rekonštrukcie podčiarkuje aj skutočnosť, že je strategickým napojením na ostatnú cestnú sieť pre výrobné závody, ktoré sú významnými zamestnávateľmi v regióne.

zdroj: SITA

- - Inzercia - -