Dnes je utorok, 24.november 2020, meniny má: Emília
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Sviatočný utorok môžu seniori stráviť aj v SNG

október 29, 2018 - 17:23
Sviatočný utorkový podvečer môžu seniori so záujmom o literatúru stráviť v Slovenskej národnej galérii (SNG).

Na literárny Čaj o piatej v SNG ich o 17:00 do kaviarne Berlinka pozýva nezisková organizácia Stále dobrí. Ako informovala Zuzana Goláková zo Stále dobrí, na podujatie v sídle národnej galérie na Námestí Ľudovíta Štúra je vstup voľný. Všetci záujemcovia si okrem toho môžu na prízemí galérie pozrieť bezplatne aj záverečnú zo série Osmičkových výstav venovanú 100. výročiu vzniku ČSR.

Pravidelný Čaj o piatej v SNG pre aktívnych seniorov, ktorý organizuje Stále dobrí v spolupráci so SNG, bude tento raz patriť knihe Scenár. Kniha sleduje, ako sa manželský pár, umelecká prekladateľka a prírodovedec vyrovnáva s vlastným starnutím. O diele a jej príbehu sa s účastníkmi večera porozpráva autorka, víťazka Anasoft litera Etela Farkašová. Na budúci mesiac, 27. novembra bude Čaj o piatej v SNG patriť tancu.

Nezisková organizácia Stále dobrí sa venuje aktívnym seniorom. Spája ľudí nad 60 rokov, ktorí vnímajú svoj vek pozitívne, ako príležitosť prežiť ďalšiu, zaujímavú kapitolu svojho života a ponúka im kultúrne, športové, vzdelávacie a spoločenské akcie.

Viac informácií o organizácii a jej programoch možno nájsť na webstránke http://www.staledobri.sk/.

- - Inzercia - -