Dnes je utorok, 11.august 2020, meniny má: Zuzana
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

V uliciach Bratislavy jazdí nových 18 elektrobusov

november 16, 2018 - 13:03
Vozidlový park Dopravného podniku Bratislava sa rozrástol vďaka podpore fondov EÚ o 18 ks nových elektrobusov. Všetky vozidlá sú nasadené do premávky.

18 elektrobusov je nasadených prevažne na linky č. 53,94,65,80,43,80,27,151,144. Elektrobusy tak postupne nahradia autobusy s naftovým spaľovaním, čím sa dosiahne zníženie emisií pri prevádzke autobusových liniek v environmentálne zaťažených mestských zónach. Nové vozidlá tak prispejú k ešte väčšiemu komfortu využívania služieb MHD.

Elektronabíjacie stanice sú vo vozovni Krasňany, kde sú aj deponované všetky tieto nové vozidlá. Súčasťou tiež bude vybudovanie dvoch nabíjacích miest na trase elektrobusov na Kollárovom námestí a na Patrónke. Vozidlá sú nabíjané aj počas dňa na rýchlonabíjačkách. V noci sú zas nabíjané pomocou nabíjačiek určených pre pomalé nabíjanie vo vozovni.

Všetky tieto nové vozidlá sú nízkopodlažné, plne klimatizované, s vnútorným aj vonkajším kamerovým systémom, nechýbajú moderné technológie, pripojenie na wifi, či USB nabíjačky. Maximálna obsaditeľnosť elektrobusu s dĺžkou 12 metrov je 106 osôb z toho 33 + 1 na sedenie, maximálna obsaditeľnosť vozidla do 9 metrov je 54 osôb z toho 16 + 1 na sedenie. Dojazd vozidiel je bez priebežného dobíjania min. 160 km. Elektrobusy sú taktiež vybavené elektronickým počítaním cestujúcich.

- - Inzercia - -