Dnes je sobota, 24.október 2020, meniny má: Kvetoslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Začína sa plesová sezóna. S týmito kúskami nešliapnete vedľa!

január 11, 2019 - 06:00
Po privítaní Nového roka prichádza obdobie, na ktoré sa už určite tešia všetky milovníčky módy. Plesová sezóna!

Aké sú trendy na sezónu 2019

Tradične sa na plese dámy objavujú v nádherných plesových róbach, ktoré ale taktiež musia spĺňať niekoľko základných pravidiel v rámci etikety. Jedným z hlavných je dĺžka šiat, ktorá by mala siahať ideálne po zem. Na niektorých plesoch, kde je dresscode trošku voľnejší si môžete dovoliť aj šaty kratších strihov. Čo sa farieb týka, medzi trendy tohtoročnej sezóny sa zaradili najmä metalické farby, a to predovšetkým rose gold, zlatá a strieborná.  Stylisti odporúčajú investovať aj do nadčasovej klasiky, napríklad elegantnej čiernej  farby, krajky či saténu.

Staršie dámy by mali siahnuť skôr po šatách s dlhým rukávom. V tom prípade môžu byť šaty zaujímavo spracované. Odvážnou voľbou je asymetrický strih sukne, priehľadné materiály či netradičné šaty, ako napríklad overal s dlhou vlečkou, ktorý na udeľovaní filmových cien Golden Globes predviedla Julia Roberts.

 

Ako predísť módnemu faux pas?

K jedným z najväčších prehreškov patria nevkusne spracované šaty, ktoré navyše nelichotia postave. Čo sa farieb týka, čierna síce patrí stále medzi klasiku, no ak  máte problémy s pleťou, prípadne ak sa chcete vyhnúť prílišnému zviditeľneniu vrások, zvoľte radšej tmavomodrú, obľúbenú vínovú alebo olivovú. Nelichotivo taktiež pôsobia príliš obtiahnuté modely. Plesy patria medzi najelegantnejšie spoločenské udalosti, vyvarovať by ste sa mali aj nevkusne zladeným a prehnane veľkým šperkom. Síce si jednoduchšie šaty môžete zaujímavo doplniť výraznejšími doplnkami, ale pri  výbere buďte radšej striedma! Nezabudnite, že menej je v móde vždy viac.

Zvoľte radšej jednoduchšie, minimalistické kúsky, ktoré jemne podčiarknu krásu vás a vašich šiat.

 

Galéria: cellbes.sk, Pietro Filipi, Kara, Twinset,

- - Inzercia - -