Dnes je pondelok, 18.január 2021, meniny má: Bohdana
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

ZALOŽILI SME NOVÚ STAROMESTSKÚ HLIADKU

marec 19, 2019 - 10:18
Mestská časť Bratislava-Staré Mesto založila Staromestskú hliadku. Úlohou tejto hliadky bude operatívne riešiť problémy Starého Mesta a Staromešťanov - pokazené a preplnené smetné koše, smeti v kríkoch či na ulici, polámané konáre po veternej smršti, kopy popadaného lístia, atď.
Foto: 
internet

"Riešia podnety obyvateľov, ale aj sami aktívne ,skenujú´ Staré Mesto a pátrajú po nedostatkoch, ktoré sú schopní na mieste vyriešiť. Je taká staromestská rýchla rota. Sú vybavení vrecami na odpad, metlami aj základným opravárskym náradím,"objasnila starostka Zuzana Aufrichtová. 

Staromestskú hliadku tvorí manželský pár, obaja sú už niekoľko rokov zamestnancami miestneho úradu. Spoznať ich možno podľa zeleného pracovného oblečenia s nápisom Staromestská hliadka. Keď ich obyvatelia Starého Mesta stretnú, môžu im nahlásiť neporiadok v ich okolí. Špecifikom výkonu Staromestskej hliadky bude aj prevencia/edukácia spoluobčanov a rovnako aj drobné nápravy, ktoré budú v rámci zákonných možností vykonávať priamo na mieste. Zasahovali napr. v okolí Hlbokej ulice, Leškovej ulice a na Jakubovom námestí.

 

- - Inzercia - -