Dnes je nedeľa, 20.september 2020, meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Peter Sagan po Tour de France rozdával autogramy v Bratislave

august 07, 2019 - 13:33
Náš cyklistický živel, sedemnásobný držiteľ zeleného dresu z Tour de France Peter Sagan dnes v Bratislave rozdával autogramy. V dlhom rade na nábreží Dunaja čakali na neho fanúšikovia až z Prešova. Peter sa im predstavil v tričku s vlastnou podobizňou.

Peter sa aktuálne vrátil z Panamy, kam ho pozvali na jazdu naprieč touto juhoamerickou krajinou. „Veľmi sa mi tam páčilo. Jazdil som od oceánu k oceánu, videl som ten ich slávny kanál, ako sa tam plavia lode, prechádzali sme aj cez dažďový prales. Stretol som veľmi veľa ľudí, myslím si, že je to dobrá akcia na rozvoj cyklistiky,“ povedal náš šampión na tlačovej besede, ktorá predchádzala autogramiáde.

Samozrejme, novinárov zaujímali – aj kvôli čitateľom – jeho pocity po tohtoročnej Tour. „To je už ďaleko za mnou,“ zavtipkoval na úvod turminátor. Potom však vážne dodal, že má dobré pocity. „Je ťažké obísť Tour de France, to je pre mňa prvá vec, ktorú mám v hlave, keď idem na tieto preteky. Potom už idem deň po dni. Ide o to, aby bol pretekár koncentrovaný a robil konštantné výsledky a aby prišiel zelený dres,“ vyjadril sa Sagan.

Teraz na Petra čaká krátke obdobie voľna, bude regenerovať. O týždeň však už ide na vysokohorské sústredenie, na ktorom sa bude pripravovať na majstrovstvá sveta. Pred tým ho ešte čakajú preteky v Hamburgu a následne sústredenie v USA a preteky v Kanade a Belgicku.

- - Inzercia - -