Dnes je streda, 23.september 2020, meniny má: Zdenka
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Petržalka sa zamerala na rodiny s deťmi

august 08, 2019 - 20:25
Riešenia nedostatku miest v petržalských materských školách, bezbariérové ihrisko, či slnečné clony na detských ihriskách.

Petržalské ihriská so slnečnou clonou

Len nedávno sa v Petržalke riešila otázka prijímania detí do materských škôl, konkrétne uprednostňovanie detí rodičov, ktorí v nej majú trvalý pobyt. Prokuratúra potvrdila, že nepovažuje za diskriminačné, ak obce pri prijímaní detí do materskej školy uprednostnia deti rodičov, ktorí v nej majú trvalý pobyt.

Pre Petržalku, ktorá dlhodobo trpí nedostatkom miest v materských školách je rozhodnutie prokuratúry životne dôležité. Okrem toho, že dlhodobo  rieši nedostatočné kapacity materských škôl, stále sa stavajú nové a nové byty.  Ďalšia etapa projektu Slnečnice dostala zelenú.  V 14 obytných blokoch by tak malo vzniknúť celkom 1 515 bytov a ďalších 16 apartmánov.

Petržalský starosta Ján Hrčka sa snaží situáciu rieši aj zvyšovaním kapacity miest pre škôlkárov. Zaviazal sa, že do konca roka navýši kapacitu materských škôl o 166 miest. 

Okrem materských škôl rieši mestská časť aj detské ihriská. V júni otvorili prvé bezbariérové ihrisko pre deti so zdravotným znevýhodneným. Ihrisko je nielen bezbariérové, ale aj inkluzívne, čo znamená, že nikoho nevyčleňuje a môžu ho využívať všetky deti. 

Novinkou sú ihriská so slnečnými clonami. Zatiaľ sú dve, pri ZŠ Budatínska a pri ZŠ Holíčska. Do konca leta pribudnú slnečné clony na ďalších detských ihriskách.  Clony sú vyrobené z tieniacej HDPE tkaniny, poskytujú 90% ochranu voči UV žiareniu, sú priedušné a vodopriepustné. Deti sa tak môžu hrať na obľúbených pieskoviskách aj počas slnečných dní.

- - Inzercia - -