Dnes je utorok, 24.november 2020, meniny má: Emília
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bratislava mesto, kde to žije aj cez deň aj v noci

august 15, 2019 - 10:01
Bratislava je oproti mnohým európskym metropolám malá, o to viac čarovná. Kúzelné uličky medzi historickými budovami, úžasná atmosféra historického centra plného klubov a barov, ktorá sa znásobí po západe slnka, bohaté kultúrne vyžitie, upravené nábrežie, historické parky a záhrady.

Nočná Bratislava

Nočný život hlavného mesta začína približne o 21.00 hod, letné terasy, ktoré sa vo večerných hodinách často rozširujú sa zapĺňajú ľudmi. Zo všetkých strán cítiť príjemnú atmosféru a dobrú zábavu. Bary a kluby ponúkajú kvalitné vína, pivá, miešané nápoje. Popritom sa ozývajú rytmy pop alebo latino hudby a vy máte pocit, že ste sa ocitli na exkluzívnej dovolenke v top destinácií. Pritom ste stále v  hlavnom meste. Jedným z najživších miest sú ulice Ventúrska, Michalská, Zelená, Panská a Hviezdoslavovo námestie.

Po polnoci ponúka nočná Bratislava množstvo klubov aj mimo historického centra. Na prvý pohľad nenápadný, ale vyhľadávaný klub nájdete v priestoroch bývalého protiatómového bunkra na nábreží pod Bratislavským hradom. Subclub vyhľadávajú najmä milovníci elektronickej hudby, techno, house, drum ‘n’ bass a jungle. Obľúbenýcm klubom je aj KC Dunaj, Infinity rock cafe, či High stret club na Obchodnej ulici.

Počas dňa patria medzi najrušnejšie ulice Michalská, križovatka Rybnej brány a Panskej ulice. Práve tu počas dňa stretnete rôznych pouličných umelcov. Príjemná je aj prechádzka po Hviezdoslavovom námestí, ktoré sa stále môže pýšiť bohatou zeleňou. Dnes sa už nemusíme hanbiť ani za komplet zrevitalizovanú promenádu pri Dunaji. Príjemná prechádzka s nádychom nostalgie môže vyvrcholiť v modernom nákupnom centre alebo na pravom brehu Dunaja na štýlovej Mágio  pláži s nezabudnuteľnou atmosférou.

Bratislava je najrýchlejšie sa meniacim mestom v Európe. Stala sa jedným  sa z najlepších miest pre zábavu mladých a je mestom, ktoré je živé cez deň aj v noci. Tak hodnotia Bratislavu turisti, ktorých počet neustále rastie. Minulý rok navštívilo hlavné mesto o 6,3% viac turistov, tzn. asi 1,4 milióna ľudí.

 

 

- - Inzercia - -