Dnes je piatok, 30.október 2020, meniny má: Šimon, Simona
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

V septembri sa otvoria deťom nové materské školy, odborné učebne

august 15, 2019 - 14:00
Mestské časti využívajú čas prázdnin na úpravu a rekonštrukciu škôl. Na rekonštrukcie škôl vyčlenia každoročne nemalé peniaze.

MŠ Vyšehradská

Cez letné prázdniny sa už tradične menia školské budovy na miesta plné stavbárov a maliarov. Okrem základnej údržby ako maľovanie, výmena podláh, renovácie kuchýň, pribudnú v Bratislave aj nové učebne a materské školy. Záhorská Bystrica dokončieva novú materskú školu s kapacitou cca. 50 miest. Nová materská škola pribudne od septembra aj v Ružinove. Škôlka na Borodáčovej ulici s dvoma triedami bude mať kapacitu 44 detí. V Rači na ulici Novohorskej otvorí mestská čas na jeseň tiež novú  materskú škola s kapacitou približne 90 detí.  Nové učebne plánuje Dúbravka a Vrakuňa. Dúbravka sa zamerala aj na rekonštrukcie kuchýň, výmenu okien, PVC.   

Staré Mesto vyčlenilo na renováciu škôl 350 tis eur. Pred dvomi rokmi vznikla nová materská škola na Brnianskej s kapacitou 41 miest a o 60 miest bola rozšírená aj materská škola Gorazdova. Minulý rok boli otvorené aj nové detské jasle. Staré Mesto ako jediná mestská časť prevádzkuje dvoje detské jasle s kapacitou 75 miest.

V Petržalke taktiež otvorili minulý rok novú materskú školu na Vyšehradskej ulici s kapacitou 150 miest. Súčasný petržalský starosta plánuje do konca roka rozšíriť kapacitu materských škôl o 166 miest.

- - Inzercia - -