Dnes je štvrtok, 21.január 2021, meniny má: Vincent
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bratislava privíta Majstrovstvá Európy vo volejbale žien

august 19, 2019 - 10:00
Bratislava bude v závere augusta hostiť športový sviatok – v hlavnom meste Slovenska sa na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu predstavia najlepšie európske volejbalistky.
Foto: 

Seniorský kontinentálny šampionát vo volejbale sa na našej pôde uskutoční po prvýkrát v histórii a chýbať nebudú, samozrejme, ani domáce reprezentantky. Naše volejbalistky, ktoré vedie taliansky tréner Marco Fenoglio sa na ME predstavia po desiatich rokoch a celkovo po štvrtý raz (2003, 2007, 2009, 2019).

Tohtoročné majstrovstvá Európy sú prelomové v dvoch smeroch – po prvý raz sa konajú v štyroch krajinách (Slovensko, Turecko, Poľsko, Maďarsko) a majú rekordný počet účastníkov (24).

Slovenky sa v základnej D-skupine stretnú s Ruskom, Nemeckom, Bieloruskom, Španielskom a Švajčiarskom. Naše dievčatá vstúpia do šampionátu v piatok 23. augusta proti Španielkam, o deň neskôr si zmerajú sily so Švajčiarkami. Po dni voľna nastúpia Slovenky v pondelok proti Bieloruskám a v utorok proti Nemkám, boje v skupine uzavrú opäť po voľnom dni vo štvrtok proti favoritkám skupiny – Ruskám. Prvé štyri zápasy SR v skupine sa začnú o 20:00, na záver s Ruskom o 15:30.

Majstrovstvá Európy sa odohrajú v Bratislave, Ankare, Lodži a Budapešti. Od osemfinále sa hrá na jeden zápas. Každá krajina hostí dva osemfinálové zápasy, štvrťfinále sa odohrá v Turecku a Poľsku, semifinále a zápasy o medaily v Ankare. Ambasádorkou ME v Bratislave je Adriana Marčeková, šesťnásobná slovenská volejbalistka roka počas žrebu v Istanbule vyžrebovala jeden z výkonnostných košov.

Viac informácií nájdete na www.visitbratislava.com.

- - Inzercia - -