Dnes je štvrtok, 26.november 2020, meniny má: Kornel
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

MamaLu: od "mama tašiek" k luxusným kabelkám

august 17, 2019 - 17:00
Na samom začiatku stála rola novopečenej mamičky ročnej dcéry. Tvorivá duša, ktorá zrazu videla život inak a mala chuť zmeniť ten svoj. Práca v tvrdom biznise, alebo nedajbože od "nevidím, do nevládzem" v kancelárii, viac do tých predstav nepatrila.

Hlavné faktory, ktoré sprevádzali môj nový začiatok, boli:

- túžila som tvoriť módu a mať ju v náplni práce,
- viac ako pol roka som hľadala krásnu, napaditú a štýlovú tašku pre mamy, žiaľ neúspešne.

Nepáčili sa mi materiály, strihy, vlastne nič. Pamätám si, že som raz objavila jednu krásnu, koženú, no zaskočila ma cena. Tú by som ochotne zaplatila, pokiaľ by sa jednalo o niečo jedinečné, avšak nie tašku váľajúcu sa v regáli spolu s ďalšími desiatkami podobných kúskov so štítkom Made in Bangladéš.

V tom čase som svoj malý batôžtek šťastia väčšinu času nosila v baby šatkách. Celkom som im prepadla. Šatkový svet, ako ho zvyknem volať, sa totiž nezdá - pripomína veľmi ten módny. Má svoje "háemká" kde kúpite priemer, ale tiež Prady, Chanel a LV. Iným slovom firmy, ktoré vyrábajú šatky z drahých, vzácnych materiálov, v neskutočných farbách a vzoroch. Často ide o limitky, s ktorými sa následne obchoduje medzi vášnivým šatkárkami naprieč krajinami. Ja som bola milovníčkou tých krásnych kúskov a okrem všetkých benefitov nosenia dcérky som čoraz viac nachádzala v šatkách inšpiráciu a vízie typu, čo všetko by sa z nich dalo vykúzliť.

Hlavný impulz

Tak vznikla moja tvorba. Moja MamaLu. Začala som zháňať a skupovať ústrižky tých najzaujímavejších šatiek a ešte mnoho, mnoho iných vecí a kontaktov. Naše prvé tašky a počiatky tvorili tašky a kabelky určené pre mamy, kde sme KOMBINOVALI ústrižky krásnych baby šatiek s kožou. Okrem záruky, že pôjde vždy o jedinečný a originálny kúsok, prinášali aj pridanú hodnotu - maminky si mohli posielať aj ústrižky vlastných baby šatiek, v ktorých nosili svoje bábo a navždy tak pretaviť nádherné spomienky do kabelky. Tomu sa inak venujem dodnes, hoci tašky s  baby šatkami už netvoria dominantnú časť mojej tvorby.

... všetko sa predsa prirodzene vyvíja. Ako rástla moja dcérka, rástlo aj moje druhé dieťa - moja značka. Časom ma to z viacerých dôvodov ťahalo viac a viac do tvorby, kde budem môcť vyjadriť svoj cit pre farby a všetko to, čo mám rada. Baby šatky nahradili jedinečné látky i tkané materiály, ktoré vyhľadávam na cestách po svete a tie potom kombinujem s kožou. Väčšina kabeliek a línii je už ale čisto kožená, pričom vyhľadávam nevšedné farby a kombinácie. Moje kabelky nesú prvky Boho chick, nenápadnú rebéliu, divokosť a slobodu.

Jedinečnosť a originalita

Inak tomu nebolo ani v začiatkoch - pri taškách pre mamy. Každú som túžila obzvláštniť. Či už mušľou, ktorú som našla kdesi na pláži, strapcom, prípadne zaujímavým kúskom čohokoľvek, čo ma zaujalo.

I keď dnes tvorba MamaLu prináša aj luxusnejšie kúsky pre náročnejšie ženy, vždy sa nesmierne poteším, keď dostanem e-mail od maminky, ktorá mi píše, že by mi rada poslala ústrižok svojej šatky a chcela by ju zakomponovať do tašky alebo kabelky. Vždy ma zahreje pri srdci a s láskou sa do výroby pustím. Pretože tam to všetko začalo a nikto by na svoje začiatky nemal zabúdať.
 

S láskou, MamaLu --

Ďalšie nádherné kabelky značky MamaLu nájdete TU.

Dizajnérka Lucia Rybárová:

Zdroj foto: Archív L.R. / Facebook, Instagram

- - Inzercia - -