Dnes je utorok, 24.november 2020, meniny má: Emília
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Zažite Indonézsky deň v Bratislave

august 21, 2019 - 14:10
Ostrovy tisícich tvári sa už túto sobotu 24. septembra predstavia na nádvorí Starej radnice a na Hlavnom námestí v rámci cyklu Medzinárodná Bratislava. Návštevníci sa môžu tešiť na batikový workshop, ktorým sa začne program Indonézskeho dňa, nasledovať budú ukážky indonézskeho bojového umenia Pencak Silat, po ktorom bude ukážka varenia tradičného indonézskeho jedla. Na záver sa predstaví študentská skupina z Indonézskej univerzity Krida Budaya.

Indonézsky deň začne na nádvorí Starej radnice, pokračovať bude na Hlavnom námestí. Otvorí ho veľvyslankyňa Indonézskej republiky Adiyatwidi Adiwoso Asmady  o 17:15 h na Hlavnom námestí. Po jej úvodných slovách výstúpi študentská skupina z Indonézskej univerzity Krida Budaya. Predstaví tradičný indonézsky ľudový tanec a ľudovú hudbu. Skupina bola založená v roku 1983. Dnes je jednou z najznámejších mládežníckych tanečných skupín v Indonézii.

Indonézske ostrovy sa nachádzajú v oblasti známej ako Ohnivý kruh, pre ktorú je typická neustála sopečná činnosť a pohyby Zeme. Má približne stotridsať aktívnych sopiek, pričom jednou z najznámejších a najničivejších v histórii ľudstva je sopka Krakatau. Indonézia je známa zmesou etník, náboženstiev, rituálov, jazykov, fauny a flóry...

- - Inzercia - -