Dnes je piatok, 25.september 2020, meniny má: Vladislav, Vladislava
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Nové špecializované učebne v staromestských základných školách

september 14, 2019 - 10:05
Na modernizáciu staromestských škôl získalo minulý rok Staré Mesto v rámci integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) 235- tisíc eur. Bývalý starosta podpísal 4 zmluvy na modernizáciu 4 staromestských škôl 29. októbra 2018. V rámci jednotlivých projektov boli čiastočne zmodernizované základné školy Dubová, Milana Hodžu, Mudroňová a Vazovova.

Staromestské školy patria dlhodobo k najlepším nielen v Bratislave ale aj na Slovensku. 

V monitoringu sa pravidelne umiestňujú na prvých miestach. 

Problémom staromestských škôl je hlavne zlý technický stav budov i napriek tomu, že sa v minulých rokoch do nich investovali nemalé peniaze. Viaceré školy sa nachádzajú v starších historických budovách, ktoré čelia rôznym technickým problémom.

Minulé vedenie mestskej časti pracovalo v roku 2018 na získaní finančných prostriedkov z integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). Podarilo sa. 

Od septembra môžu žiaci a učitelia staromestských základných škôl využívať novú polytechnickú učebňu na ZŠ Dubová, jazykovú učebňu na ZŠ Mudroňová, polytechnickú učebňu a laboratórne pracovisko na ZŠ Vazovova a nové vybavenie knižnice  vrátane knižného fondu s odbornou aj cudzojazyčnou literatúrou pre žiakov aj učiteľov na ZŠ Milana Hodžu.

- - Inzercia - -