Dnes je streda, 05.august 2020, meniny má: Hortenzia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

V poradí piaty Dobrý trh na Panenskej otvára svoje brány

september 15, 2019 - 08:31
Úplne prvý Dobrý trh sa konal práve na Panenskej. Piaty ročník rovnako ako tie predchádzajúce ponúka nielen predaj výberového sortimentu, ale prináša zážitky, kultúrne podujatia a výnimočné stretnutia. Dnes sa Vám predstaví niekoľko noviniek.

Ulice Panenská a Podjavorinskej dnes15. septembra opäť ožijú populárnym pouličným podujatím.  Od Suchého mýta až po Svoradovu bude pre návštevníkov pripravených vyše 130 stánkov a dve gastro zóny. Program sa bude konať na dvadsiatich troch miestach. 

Špeciálny program sa chystá aj vo dvore susedskej Základnej umeleckej školy Miloša Ruppeldta.

Dvor, ktorý má prejsť rekonštrukciou, si novú podobu vyskúša “nanečisto”. V spolupráci s projektom Živé námestie umiestnia v tomto jedinom verejne prístupnom dvore na Panenskej červené bratislavské stoličky Sadni si. Oddychovú zónu doplní profesionálne piáno a výberové víno. Popoludní sa vo dvore ZUŠ predstaví aj Dorota Nvotová a  Konvergencie.

Po prvý raz bude počas Dobrého trhu program aj vo dvore základnej a materskej školy Milana Hodžu na Podjavorinskej 1, kde vytvorí zónu festival [fjúžn]. V budove oproti, v opustenej bývalej nemocnici sa chystá unikátny koncert kapely Don´t trust butterflies.

Novým zapojeným susedom je aj Galéria Statua, sídliaca v Pálffyho paláci, ktorá prinesie výstavu a otvorí svoju záhradu pre príjemné posedenie. 

Na Dobrom trhu nájdete už tradične čerstvé potraviny, kvalitné produkty, ale aj koncerty či tvorivé workshopy. Prezentovať sa budú aj neziskové organizácie a produkty rôznych kultúr. V centre pozornosti bude však opäť aj miestna komunita. Susedia z Panenskej a Podjavorinskej vytvorili pre návštevníkov Dobrého trhu autentický program s cieľom predstaviť im lokalitu inak ako v bežný deň.

Dobrý trh začína dnes o 10.00 hod.

- - Inzercia - -