Dnes je štvrtok, 21.január 2021, meniny má: Vincent
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Úver 10 miliónov eur na spolufinancovanie opravy dúbravsko-karloveskej električkovej radiály

september 26, 2019 - 16:19
Poslanci bratislavského mestského zastupiteľstva dnes 26. septembra schválili návrh, aby si hlavné mesto zobralo úver 10-miliónov eur na spolufinancovanie opravy dúbravsko-karloveskej električkovej radiály, ako aj prípravy druhej etapy petržalskej električkovej trate. Okrem toho poslanci taktiež schválili zmenu rozpočtu hlavného mesta.
Foto: 
imhd.sk

Obnova električkovej trate v Karlovej Vsi a Dúbravke sa začala 22. júna tohto roku. Predbežnú investíciu na modernizáciu úseku odhadli na 67 miliónov eur. Projekt financuje Európska únia 85 percentami nákladov, päť percent dáva mesto a 10 percent poskytol štát. K pôvodnému rozpočtu teraz pribudne 10-miliónov eur, ktoré si mesto zoberie ako úver.

Peniaze z úveru chcú použiť taktiež na prípravu druhej etapy električkovej trate v Petržalke. Celkové náklady na druhú etapu výstavby sú 121 miliónov eur, pričom 85 percent tvoria financie z eurofondov, desať percent poskytne štát a päť percent hlavné mesto. Mesto momentálne čaká na štyri stavebné povolenia a vyhodnotenie pripomienok. „Tento proces stále prebieha, pretože sme na začiatku spracovávania dokumentácie na realizáciu stavby,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca magistrátu Peter Bubla.

Poslanci taktiež schválili zmenu rozpočtu hlavného mesta. Celkovo navrhovaná a schválená zmena rozpočtu na rok 2019 predstavuje zvýšenie príjmov celkom o 179 574 eur a o rovnakú sumu sa zvýšia aj celkové výdavky. Rozpočtové zmeny navrhli z viacerých dôvodov, predovšetkým však pre nárast výdavkov pre neštátne školy a zriaďovateľov cirkevných škôl alebo na výsadbu stromov, krov a lúk. V hlavnom meste plánujú vysadiť 970 nových stromov a krov, ako aj 517 náhradných stromov a krov po výruboch.

Navrhované zmeny rozpočtu hlavného mesta na rok 2019 nemajú mať dopad na výsledok hospodárenia hlavného mesta. Podľa magistrátu mesto zabezpečí vyrovnaný rozpočet na rok 2019

- - Inzercia - -