Dnes je sobota, 08.august 2020, meniny má: Oskar
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Súťaž : Vyhraj vstupenky na predstavenie Vedľajšie účinky

október 04, 2019 - 16:57
Hra oceňovanej britskej autorky Lucy Prebblovej skúma hranice vedy a etiky, ale aj našich vlastných emócií. Dráma získala vo Veľkej Británii v roku 2012 Cenu kritikov za najlepšiu hru (The Critics' Circle Award for Best Play).

Tristan a Connie sú dvaja živelní dobrovoľníci, ktorí sa rozhodnú zapojiť do lekárskeho experimentu skúmajúceho účinok nových antidepresív. Vzťah medzi nimi sa rodí rovnako intenzívne ako intenzívne sa zväčšujú dávky liekov. Obaja prekračujú pravidlá nemocnice, ale aj svoje osobné hranice. Zrazu nikomu z nich nie je jasné, kde sa vlastne ich emócie rodia. V ich hlave, pod správnym vplyvom chémie? Alebo naozaj kdesi v srdci, pretože stretli toho pravého človeka? Aký podiel tejto lásky je skutočný a čo je iba vedľajší efekt? Vedúca lekárka celého projektu Dr. Jamesová však sama zažíva problém s depresiou a prechádza krízou.

Zdá sa jej, že lekárska etika prekročila medze. Nadriadený lekár Tobby však považuje takéto citové vzplanutie za úspešný vedľajší produkt nového lieku.

Predstavenie obsahuje expresívne výrazy. Počas predstavenia sa na javisku fajčí.

Ak chcete vyhrať  vstupenky (13.10., Nová budova SND ) na divadelné predstavenie stačí odpovedať na jednoduchú otázku:  Ako sa volá autor divadelnej hry. Svoje odpovede zasielajte na lubica.janegova@starproduction.sk do 10. októbra do 12.00 hod

Vstupenky na divadelné predstavenie získavajú: Dana Hanusková a Margita Hurbánková.

- - Inzercia - -