Dnes je utorok, 11.august 2020, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Hlavné mesto vyhlási výberové konania na šéfov príspevkových organizácií vrátane Bratislavského kultúrneho a informačného strediska

október 10, 2019 - 09:00
Hlavné mesto pripravuje výberové konania na riaditeľov príspevkových organizácií mesta. Do konca roka plánujú vyhlásiť výberové konania na šéfov Galérie mesta Bratislavy a Bratislavského kultúrneho a informačného strediska a začiatkom budúceho roka chcú vybrať riaditeľa Správy telovýchovných a rekreačných zariadení, Zoologickej záhrady Bratislava, Mestskej knižnice v Bratislave, Mestského múzea mesta Bratislavy a Mestského ústavu na ochranu pamiatok.

V doterajších výberových konaniach mesto obsadzovalo pozície predsedov predstavenstiev mestských podnikov, členov predstavenstiev v mestských podnikoch Odvoz a likvidácia odpadu, Bratislavská vodárenská spoločnosť, Dopravný podnik Bratislava, ako aj pozície riaditeľov mestských príspevkových organizácií Mestské lesy v Bratislave, Generálny investor Bratislavy či Marianum – Pohrebníctvo mesta Bratislavy.

Proces výberu nových šéfov príspevkových organizácií mesta má byť rovnaký ako v predchádzajúcich prípadoch. „Opäť sa teda bude riadiť jasnými pravidlami, pôjde o viackolový výber aj s verejnou časťou, vo výberových komisiách budú odborníci a o postupe celého výberu budeme opäť transparentne informovať,“ uviedol Bubla.

„Som veľmi rád, že úspešne pokračujeme s výberovými konaniami aj v ďalších mestských organizáciách a prispievame tak k zvýšeniu transparentnosti na všetkých úrovniach mesta. Vážim si dlhoročné skúsenosti riaditeľov a riaditeliek našich príspevkových organizácií, ktoré, verím, uplatnia v prípade ich záujmu opätovne sa o funkciu uchádzať,“ povedal primátor Bratislavy Matúš Vallo.

- - Inzercia - -