Dnes je nedeľa, 25.október 2020, meniny má: Aurel
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Nové projekty dotvoria meniaci sa dowtown

október 20, 2019 - 18:56
Len pred pár dňami dostal prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower s výškou 168 m zelenú. Ružinovský stavebný úrad vydal k projektu Eurovea 2 stavebné povolenie. V centre Bratislavy sa pripravujú aj ďalšie projekty, ktoré vyrastú v blízkosti Mlynských nív. Smerom k Eurovei sa rozširi Klingerka. Nové projekty dotvoria meniaci sa dowtown.

V júli tohto roku dosiahla svoju konečnú výšku 125 metrov budova Nivy Tower, ktorá sa bude týčiť nad novou bratislavskou autobusovou stanicou. Developer HB Reavis ponúkne na jej 29 podlažiach najmä priestory pre kancelárie. Bratislava a Slovensko má po sedemnástich rokoch novú najvyššiu budovu. Nie však nadlho.

Projekt Eurovea 2 dostal zelenú v podobe záverečných povolení na výstavbu. Súčasťou projektu Eurovea 2 je aj vežiak, ktorý bude mať výšku 168 metrov. Ide o prvý slovenský mrakodrap, ktorý na 45 poschodiach ponúkne 389 bytov. Predpokladaný termín dokončenia Eurovea 2 kancelárií a bytov nad nákupným centrom je v roku 2021. Prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower plánuje investor dokončiť v roku 2022.

Rozšíri sa aj Klingerka. Developer J&T Real Estate (JTRE) pridá k svojmu projektu Klingerka s bytmi a kanceláriami ďalšie dve etapy na pozemkoch bližšie k smerom k Eurovei. Plánovaný areál ohraničený Mlynskými nivami, Prístavnou, Košickou a Plateníckou ulicou dotvorí mestský priestor nového moderného centra Bratislavy v okolí Eurovea. 

 

 

- - Inzercia - -