Dnes je nedeľa, 25.október 2020, meniny má: Aurel
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Bratislavské samosprávy zveľaďujú verejný priestor

október 21, 2019 - 17:47
Bratislavské Nové Mesto bude v najbližších dňoch vyznačovaťnovú cyklotrasu. Cez Zátišie spojí Vajnorskú ulicu s Račianskou. Mestská časť Dúbravka pripravuje projekty na zlepšenie verejných priestorov. Na projekty, resp. ich dofinancovanie získala približne milión eur. Projekty sú zamerané predovšetkým na zeleň. Ružinov sa zameral na rekonštrukciu ulíc.

V bratislavskej Dúbravke sa počas prvého roka od komunálnych volieb podarilo opraviť vybrané komunikácie, zrekonštruovať schodisko na Bazovského, postupne modernizovať miestnu knižnicu a Dom kultúry Dúbravka, investovať do detských ihrísk, vysadiť záhony kvetov, osadiť kvitnúce kvetináče. Pribudlo tiež nové multifunkčné ihrisko a nové petangové ihrisko. Projekty, ktoré mestská časť pripravuje sú zamerané na starostliovsť o životné prostredie. 

V bratislavskej mestskej časti Nové Mesto pribudne cyklotrasa spájajúca Vajnorskú ulicu s Račianskou cez štvrť Zátišie. Tento úsek je dlhý 1,4 kilometra a spája ulice Vajnorská a Račianska. Začína sa na križovatke Vajnorská a Zátišie, vedie ulicami Zátišie, Hattalova, Pluhová, Kukučínova a Janoškova k Mladej garde.

Mestská časť Ružinov sa zamerala na rekonštrukciu ulíc. Len nedávno dokončila Krasinského ulicu, predtým Jelačičovu  a Včelársku ulicu. Na piatich miestach doplnila v ružinovských parkoch mobiliár o napevno osadené šachové stolíky so stoličkami. 

- - Inzercia - -