Dnes je piatok, 25.september 2020, meniny má: Vladislav, Vladislava
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

V Dúbravke sa stavia nový prestupný terminál

október 27, 2019 - 19:32
Prestup na Damborského predlžuje prechod cez podchod, a cestujúci v snahe stihnúť spoj častokrát neváhajú preskočiť plot a vojsť rovno do vozovky plnej áut. Nebezpečný a nepohodlný prestup v Dúbravke bude už čoskoro minulosťou. Na Damborského sa začal budovať nový prestupný terminál Záluhy.

Na zástavke Damborského v Dúbravke pravidelne prestupuje množstvo cestujúcich  z Devínskej Novej Vsi, Borov a starej Dúbravky do Karlovej Vsi.  

Prestup na Damborského neúmerne predlžuje prechod cez podchod, a tak cestujúci v snahe stihnúť spoj častokrát neváhajú preskočiť plot a vojsť rovno do vozovky plnej áut. Komplikované to je aj pre starších cestujúcich a mamičky s kočíkmi.

Priamo na električkovej zastávke sa začal budovať aj jazdný pruh pre autobusy. Autobusy budú po  novom zastavovať s električkami spoločne na jednom mieste.

"Nielenže sa tým maximálne spríjemní prestup, ale ak sa budete chcieť dostať z Damborského niekam v rámci Dúbravky, už sa nebudete musieť rozhodovať či pôjdete autobusom alebo električkou. Z jednej zastávky vám pôjdu všetky spoje na rovnaký smer" informuje Dopravný podnik Bratislava.

- - Inzercia - -