Dnes je piatok, 25.september 2020, meniny má: Vladislav, Vladislava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Hlavné mesto prijme počas sviatkov viaceré opatrenia

október 29, 2019 - 13:57
Počas nadchádzajúceho predĺženého víkendu, keď si 1. novembra pripomíname Sviatok všetkých svätých a 2. novembra Pamiatku zosnulých, plánuje hlavné mesto Bratislava prijať viacero opatrení.

„Ide o presun viac ako pol milióna ľudí na území Bratislavy. Otvorenie cintorínov sme v tomto roku naplánovali od 7:00 do 22:00 až do 8. novembra. Na každom z cintorínov budú hliadkovať mestskí aj štátni policajti, viac policajtov bude tiež dohliadať na bezpečnosť na cestách,“ uviedla na tlačovej besede námestníčka primátora Bratislavy Lucia Štasselová.

Na bezpečnosť návštevníkov cintorínov a zabezpečenie verejného poriadku bude spoločne dohliadať mestská i štátna polícia už od stredy 30. októbra. „Začíname už od zajtra (v stredu, pozn. SITA) od 12:00 na exponovaných štyroch veľkých cintorínoch službou dopravnej a poriadkovej polície a na ostatných 19 cintorínoch, ktoré máme pod drobnohľadom, bude zabezpečený výkon činnosti príslušníkov poriadkovej polície na ochranu majetku. Chcel by som požiadať všetkých, ktorí sa zúčastnia návštevy cintorínov, aby dbali na svoju bezpečnosť, neodkladali si svoje veci do motorových vozidiel a uzamykali ich,“ uviedol zástupca riaditeľa Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Tibor Sekula.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) počas sviatkov zabezpečí posilnenie spojov Mestskej hromadnej dopravy (MHD). „V stredu a vo štvrtok budeme premávať v režime bežný pracovný deň, aj napriek tomu, že sú školské prázdniny, v piatok v režime sviatok a v sobotu a nedeľu v režime víkend. Zároveň od piatka do nedele posilníme MHD nasadením vysokokapacitných kĺbových vozidiel na niektoré autobusové a trolejbusové linky, rovnako zhustíme intervaly na niektorých linkách a vypravíme špeciálnu linku X38 na trase Hlavná stanica – Krematórium,“ uviedol šéf DPB Martin Rybanský.

Linka X38 po trase Hlavná stanica - Pražská - Patrónka - Lamačská cesta - Hodonínska - Krematórium, ktorá bude premávať v intervale 20 minút. Prvý odchod linky X38 z Hlavnej stanice bude o 9:12, posledný o 18:52. Prvý odchod z Krematória bude o 9:31, posledný o 19:11. V dňoch 31. októbra a 4. novembra nebude z dôvodu voľna na Ekonomickej univerzite premávať linka 184. Dňa 1. novembra taktiež nepôjde linka 69. V dňoch 1. – 3. novembra má byť v súvislosti so zvýšeným dopytom zahustená premávka na linke 39 k Slávičiemu údoliu. Z toho dôvodu nebude v týchto dňoch premávať linka 31.

V dňoch 30. októbra – 31. októbra budú Linky Regio Bus premávať podľa cestovných poriadkov platných pre školské prázdniny, to znamená, že nebudú premávať spoje s poznámkou "10". V stredu 30. októbra v čase medzi 9:00 a 12:00 budú vlaky linky S70 z dôvodu výluky premávať medzi Hlavnou stanicou a železničnou stanicou Nové mesto obchádzkovou trasou.

- - Inzercia - -