Dnes je nedeľa, 20.september 2020, meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Projekt Spilka Offices v Bratislave získal kolaudačné rozhodnutie

november 19, 2019 - 22:40
Projekt Spilka Offices na Legionárskej ulici v Bratislave získal kolaudačné rozhodnutie. Rekonštrukciu Spilky zabezpečila spoločnosť MiddleCap a náklady na opravu sú približne 10-miliónov eur. Podľa MiddleCap sa investície ešte zvýšia z dôvodu dokončenia nájomných priestorov Informovali o tom na tlačovej besede predstavitelia spoločnosti MiddleCap. Budova Spilky je národná kultúrna pamiatka a jediná zachovaná časť pôvodného pivovaru Stein v Bratislave.

Na piatich nadzemných podlažiach poskytne budova Spilky budúcim užívateľom najvyšší komfort administratívnych nájomných priestorov pod obchodným názvom Spilka Offices. Vďaka zachovanej pôvodnej konštrukcii vzniknú v priestoroch Spilky kancelárske priestory so svetlou výškou podlaží až do 13,5 metra, o ktoré prejavili záujem už prví nájomníci. Celková výmera kancelárskeho podlažia je 2 150 metrov štvorcových a k dispozícií má byť 59 parkovacích miest. Najvyššie podlažie ponúka okrem exkluzívnych priestorov pod kupolou panoramatickú terasu s rozlohou 120 metrov štvorcových.

Na prízemnom podlaží plánujú na budúci rok otvoriť pivovarskú reštauráciu. Celkový priestor reštaurácie má byť 1 250 metrov štvorcových. „Pivovarská reštaurácia bude dokončená v prvej polovici budúceho roka. Do celého projektu sme vstúpili v roku 2015, keď sa začalo robiť na komplexnom návrhu obnovy tejto národnej kultúrnej pamiatky. Finálne sme ju dokončili v tomto období. Očakávam, že celá budova by mohla byť dokončená a naplnená do dvoch rokov,“ povedal Róbert Michalica zo spoločnosti MiddleCap.

„Pri stvárnení vonkajšieho výrazu budovy sme vychádzali zo snahy o návrat k pôvodným povrchom a farebnosti. Zachované je aj charakteristické členenie fasády so štvorcovými oknami, nové presklené otvory na prízemí symbolizujú transformáciu územia z uzavretého priemyselného areálu na otvorený polyfunkčný blok s dôrazom na prepojenie s mestskými priestormi,“ povedal Ivan Masár z architektonickej kancelárie Bouda a Masár, ktorá mala na starosti rekonštrukciu objektu.

MiddleCap Group je investičný holding so sídlom v Luxemburgu s kanceláriami v Londýne, Bratislave, Prahe, Dubaji, Berlíne a Monaku. Okrem poskytovania poradenských služieb v oblasti fúzií a akvizícií, reštrukturalizácií a podnikového financovania, skupina pôsobí aj ako dlhodobý investor so zameraním na trh s nehnuteľnosťami, investície do súkromného kapitálu, medzigeneračné zmeny vlastníctva a investície na kapitálovom trhu. Okrem rekonštrukcie Spilky, obnovili koncom minulého roka aj historickú budovu Obchodnej a priemyselnej komory na Gorkého 4, dnes známu ako Gorkeho4 Offices.

- - Inzercia - -