Dnes je sobota, 31.október 2020, meniny má: Aurélia
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Zobudili sme sa do bieleho rána. Ako to vyzerá na našich cestách?

december 02, 2019 - 10:47
Bratislavu dnes zasiahla prvá vlna sneženia. Situácia na cestách bola podľa očakávania komplikovaná. Meškajú linky MHD, tvoria sa kolóny. Dopravu skomplikovala dopravná nehoda v tuneli Sitina. Zrazila sa dodávka s autom, blokujú pravý pruh. Ďalšia nehoda je na Račianskej za Račianským mýtom smerom von z mesta, blokovaný je jeden pruh.

Z dôvodu sneženia zaznamenáva dispečing Dopravného podniku Bratislava meškania liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD) od desať do 30 minút.

Problémy zaznamenávajú na linke č. 41 pre nezjazdnú komunikáciu na Drotárskej ulici a čakajú na sypač, ktorý sprejazdní cestu.

Na D1 od Senca po bratislavský Prístavný most, zdržíte sa hodinu a pol. V Bratislave na Rožňavskej smerom do centra sa zdržíte 30 minút.

Na starej Seneckej ceste pri Metre v smere do Bratislavy sa zdržíte asi 15 minút.

Na D1 od Senca po bratislavský Prístavný most, zdržíte sa 40 minút.

Hlavné mesto aj jednotlivé mestské časti deklarujú, že sú na zimnú údržbu pripravené.  

Primátor, Matúš Vallo informuje na  sociálnej sieti: "  V porovnaní s minulým rokom sme zabezpečili viac techniky na údržbu chodníkov. Kým minulú zimu malo mesto k dispozícii len 11 multikár a malotraktorov na rýchle odhŕňanie a posyp chodníkov a 65 ručných pracovníkov, tento rok bude údržbu mestských chodníkov zabezpečovať 40 takýchto strojov a 147 ručných pracovníkov".

"Lepšie sme rozdelili rajóny pre sypače. Na dlhšie úseky rajónov sme pridelili dva sypače, aby bolo odhŕňanie snehu efektívnejšie. Posilnili sme aj mestský dispečing zimnej údržby", informuje ďalej.
Zmeny sa týkajú aj prostriedkov MHD. „Všetky budú mať na hnacej náprave kvalitné pneumatiky so zimnou klasifikáciou, tzv. alpský symbol a s maximálnou výškou dezénu 17 mm,“ oznámil Bubla. Hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová zároveň uistila, že vo vozidlách MHD pred prichádzajúcim zimným obdobím skontrolovali systém kúrenia a ventilátorov vykurovacích telies.
„Do operačného plánu je tiež zaradené čistenie tratí elektrických dráh od snehu či námrazy na celom území mesta. Na zabezpečenie zjazdností tratí MHD a trakčného vedenia budú v nočných hodinách v prípade potreby nasadené námrazové vozidlá,“ povedala
Starosta Ružinova Martin Chren bol skontrolovať  situáciu osobne. "Na základe predpovede boli na polnoc zvolané prvé skupiny chlapov. Sneh má byť mierny, teploty nad nulou alebo tesne pri nej, preto sa netreba báť závejov, ale môže primŕzať. Do ulíc preto vyrazia naše stroje a vykonajú preventívny posyp. Rozmetače soli budú nastavené na minimum a zamerajú sa najmä na známe problémové lokality a križovatky, kde sa často tvorí námraza alebo sú rizikové" píše na sociálnej sieti.
Na sneh boli pripravení aj v Petžalke. Pani učiteľka z Petržalky ,  po skúsenostiach z predchádzajúcich rokoch na svojom facebookovom profile včera večer napísala. "Pozriem von z okna a čo nevidím, 8 sypačov. Bratislava je uz hádam tento rok ako obvykle pripravená na sneh. Síce snehu zatiaľ nikde, ale do rána to vraj vypukne a tak posypať uz treba teraz.  Priatelia, tak sa nebojme, všetko bude OK a ráno sa aj tak do roboty načas  nedostaneme".  

V hlavnom meste by malo sneženie postupne prejsť do dažďa.  Zrážková činnosť by mala slabnúť v priebehu popoludnia.

- - Inzercia - -