Dnes je nedeľa, 17.január 2021, meniny má: Nataša
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako môžeme pomôcť iným

december 12, 2019 - 12:00
Pomoc je v prípade vianoc veľmi rezonujúce slovo ktoré hýbe s každým z nás. Pokúsme sa zistiť kto z nášho okolia ju naozaj potrebuje a pomôžme si navzájom. Dobrý pocit je na nezaplatenie.
Foto: 
pixabay.com

Ako môžeme pomôcť iným?

 Vianočné sviatky je aj obdobie kedy sa prosby o pomoc zvyšujú a omnoho intenzívnejšie vnímame apely zo všetkých strán kde a komu by sme mohli pomáhať. 

Možno je dôležité povedať, že pomôcť iným môžeme iba natoľko koľko je v našich silách. Nechoďme prosím na doraz, odrazí sa to na našich deťoch a tie si to nezaslúžia. Určite vieme pomôcť materiálne tým, že vytriedime hračky, oblečenie či všetko čo už v našej domácnosti len zavadzia a zbytočne nám prekáža. Je to obojstranne dobrý pocit. Taktiež staré dopravné prostriedky ako sú kolobežky, kočíky, spýtajme sa ratolesti či mu už netrčia z nich nôžky a šup ďalej. Ďalšie deti sa potešia a nám sa vytvorí priestor pre nové veci.

 Charita

 Obávam sa, že berieme už tak automaticky, že pred vianocami sa na nás vyhrnú všetky možné čísla účtov. Skúsme si vybrať čo je nám najbližšie, či je to rodina s deťmi alebo psíky v útulku, v každom prípade som si istá, že akákoľvek forma pomoci pohladí aj naše srdce. Prípadne sa poradiť s deťmi a viesť ich k pomáhaniu iným už od ranného detstva. Komu alebo ako by chceli oni pomôcť? Možno prídu s fantastickými nápadmi. Možností je mnoho, najbližší dom seniorov, nemocnice, v súčasnosti sú sociálna siete plné skupín osamelých mamičiek.

 Tragédie na Slovensku

 Musím žiaľ konštatovať, že za posledné mesiace sa odohralo v našej krásnej krajine veľa smutných udalostí. Možno by bolo prínosné smerovať pomoc tam a zistiť čo konkrétne ktorá rodina potrebuje. Či to bol havarovaný autobus pri Nitre alebo výbuch plynu v Prešove. Nikdy nevieme čo život prinesie a vážme si každú peknú chvíľu. 

Teším sa na Vás v nedeľu kedy si priblížime ducha vianoc. Stíšenie.

 

 

 

- - Inzercia - -