Dnes je nedeľa, 01.november 2020, meniny má: Denis, Denisa
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Od nedele sa menia cestovné poriadky regionálnej dopravy v kraji

december 14, 2019 - 09:46
Od nedele 15. decembra sa menia cestovné poriadky regionálnej dopravy v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK). V tlačovej správe o tom dnes informoval hovorca Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Miroslav Staník. Bratislavská integrovaná doprava je koordinátorom Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK). Zmena cestovných poriadkov sa dotkne ako vlakovej, tak aj autobusovej prímestskej dopravy v kraji.

"V súvislosti s rušením linky S25 Zohor – Záhorská Ves sa od 15. decembra zriaďuje nová autobusová linka 225. Nová linka 225 bude premávať počas pracovných dní a bude mať 11 spojov smer Zohor – Vysoká pri Morave – Záhorská Ves a 12 spojov smer Záhorská Ves – Vysoká pri Morave – Zohor," vysvetlil Staník v tlačovej správe. Okrem linky 225 môžu cestujúci využiť aj spoje linky 250, ktoré už aktuálne premávajú počas celého dňa i cez víkendy po trase Bratislava - Zohor - Vysoká pri Morave - Záhorská Ves - Suchohrad. Linka 250 však bude obsluhovať železničnú stanicu v Zohore len mimo špičky.

V Malackách obnovia linku 255D, "ktorú cestujúci môžu využiť napríklad na prepravu z alebo do práce, pretože jej cestovný poriadok je prispôsobený zmenám vo výrobných spoločnostiach," vysvetlil Staník. Šamorína sa dotkne skrátenie liniek, ktoré doteraz premávali po trase trase Bratislava – Šamorín – Gabčíkovo. Tieto linky budú od 15. decembra končiť už v Šamoríne. "Na celej trase tak budú platiť cestovné lístky (jednorazové/predplatné) IDS BK. Zrušené sú teda linky Slovak Lines 102413 a 102414 v úseku Šamorín – Blatná na Ostrove – Gabčíkovo. Nahradia ich spoje linky 201434 Gabčíkovo - Šamorín - Bratislava dopravcu SAD Dunajská Streda," dodal na vysvetlenie Staník.

Ako ďalej uviedol Staník, nové cestovné poriadky, ktoré sa týkajú aj množstva iných spojov, si cestujúci môžu pozrieť na stránke www.idsbk.sk alebo v mobilnej aplikácii IDS BK.

Bratislavská integrovaná doprava zastrešuje dopravné služby v bratislavskom regióne. Hlavnou výhodou cestovania v rámci integrovanej dopravy je možnosť zakúpením jedného lístka využívať viacero dopravcov za rovnakých prepravných a tarifných podmienok. Do systému integrovanej dopravy sú zapojení Dopravný podnik Bratislava, RegioJet, Slovak Lines a Železničná spoločnosť Slovensko, v Bratislavskom kraji sa tento systém uplatňuje zatiaľ v regiónoch Dunajská Lužná, Pezinok, Malacky a Senec. Od 1. augusta je do systému integrovanej dopravy v Bratislavskom kraji zapojená aj železničná stanica v Trnave.

- - Inzercia - -