Dnes je sobota, 24.október 2020, meniny má: Kvetoslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Do Karlovej Vsi sa po dlhých mesiacoch opäť vrátili električky

december 21, 2019 - 10:36
V bratislavskej mestskej časti Karlova Ves 19. decembra spustili po viac ako polroku premávku električiek. Úsek rekonštruovanej trate od zástavky Molecova po obratisko v Karlovej Vsi mali pôvodne spustiť už v septembri, práce sa však omeškali z dôvodov zle zakreslených inžinierskych sietí a sporu s majiteľmi pozemku, kde je umiestnená trakčná meniareň.

"Záujem cestujúcich je už od prvých hodín prevádzky obrovský. Odviezli sme už niekoľko desiatok tisíc cestujúcich," informuje Dopravný podnik Bratislava na sociálnej sieti.

"Nová trať prináša množstvo zlepšení. Cesta električkou sa skrátila až o 3 minúty, zastávky sa nachádzajú v lepších polohách a trať posupne dostáva trávnatý povrch.

Modernejšie sú aj zastávky. Štandardom sa stali elektronické dispeje s najbližšími odchodmi a kapacitnejšie prístrešky s pohodlnejšími lavičkami. Tie sú dokonca vybavené aj nabíjačkami na mobil. Budeme aj ekologickejší, na novej trati budeme separovať odpad.

Do Karlovej Vsi sme predĺžili dve električkové linky, ktoré budú jazdiť v špičke častejšie ako metro v zahraničí. Zvládnu tak aj veľký kapacitný nápor cestujúcich.

Linka 4 bude premávať z Karlovej Vsi na nábrežie a Špitálsku a linka 9 cez tunel na Obchodnú. Výrazným zlepšením je víkendový interval pod Most SNP. Kým v minulosti ste museli na električku čakať aj 15 minút, po novom sem vypravíme dvojnásobný počet spojov.

Posilnili sme aj náhradné autobusy X5 do Dúbravky, ktoré po novom jazdia každé 4 minúty", informuje DPB ďalej.

Kedy budú jazdiť električky až do Dúbravky, je otázne. 

Primátor Matúš Vallo píše sa sociálnej sieti:" Isté je dnes len to, že električka do Dúbravky do konca roka chodiť nebude. Jediným dôvodom je teraz konanie vlastníkov pozemkov (starých aj nových), ktorí na dosiahnutie svojho cieľa držia za rukojemníkov všetkých Dúbravčanov. Ospravedlnenie od majiteľov nečakáme, prijmite ho aspoň od nás a držte nám palce v ďalších krokoch, ktoré budeme vyvíjať pre čo najskoršie spustenie električky do Dúbravky"

- - Inzercia - -