Dnes je štvrtok, 29.október 2020, meniny má: Klára
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Ľudia zbytočne čakali na Slovak Lines. Súkromný prepravca nahradil linku MHD 901 do Hainburgu

január 02, 2020 - 09:38
Hlavné mesto Bratislava v októbri 2019 oznámilo, že mestskú linku 901 z Bratislavy do Hainburgu zruší. Linku ponúklo súkromnému prepravcovi Slovak Lines, ktorý ju začal prevádzkovať. Netrvalo dlho a negatívne očakávania sa naplnili. Cestovné lístky zdraželi, zredukovali sa spoje, ľudia sú nútení za prácou viac chodiť autom do Bratislavy. Ďalšou ranou bolo, keď 1.1.2020 podľa cestujúcich bez oznámenia linka nepremávala. Desiatky ľudí zbytočne čakalo na zastávkach.

Stovky Slovákov žijúcich v rakúskych pohraničných obciach čakala koncom minulého roka nemilá zmena. Dopravný podnik Bratislava (DPB) prenechal linku 901, ktorá premáva z Bratislavy spod mosta SNP cez obec Wolfsthal do mestečka Hainburg an der Donau, súkromnej autobusovej spoločnosti spoločnosť Slovak Lines. 

Autobusom 901 každodenne dochádzali ľudia za prácou a počas víkendov navyše linku hojne využívajú aj Bratislavčania, ktorí si prídu do Rakúska nakúpiť, alebo sa vyberú na výlet.

Obecný radca a poslanec mesta v Hainburgu Rastislav Pavlík povedal, že túto linku využívajú denne aj stovky Slovákov, ktorí bývajú a pracujú nielen v tomto mestečku a Kitsee, ale aj v obciach Bad Deutsch Altenburg, Petronell-Carnuntum a na území Marchfeldu (Moravského poľa).

Linka mala riadne povolenie rakúskych úradov a veľmi intenzívne ju podporujú starosta Wolfstahlu Gerhard Schödinger, starosta Hainburgu Helmut Schmid aj starostovia ostatných okolitých obcí.

 

- - Inzercia - -