Dnes je štvrtok, 29.október 2020, meniny má: Klára
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Regionálne autobusy v kraji budú jazdiť od 8. januára podľa nových cestovných poriadkov

január 03, 2020 - 10:39
Regionálne autobusy v Bratislavskom kraji (BSK) budú od 8. januára jazdiť podľa nových cestovných poriadkov. Informoval o tom hovorca Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Miroslav Staník dnes v tlačovej správe. Zmeny sú podľa koordinátora integrovaného dopravného systému v BSK výrazné a chcú nimi docieliť lepšiu koordináciu regionálnych autobusov a vlakov.

Linka 521 s pôvodným odchodom z Pezinka o 19:45 pôjde po celej svojej trase o 10 minút neskôr, linka 528 pôjde po novom z Pezinka o 19:43, teda o päť minút neskôr ako tomu bolo doteraz. O päť minút neskôr bude vyrážať aj linka 529 z Pezinka, teda o 19:55. Linka 539 z Modry, ktorá premáva iba počas víkendov a sviatkov, bude mať posunuté odchody od Šenkvíc až do Senca o osem minút neskôr oproti pôvodným cestovným poriadkom. Zo Šenkvíc tak odíde o 20:03. Linka 545 s odchodom z Modry pôjde tiež na trase od Šenkvíc na Cerovskú cestu o osem minút neskôr, teda zo Šenkvíc vyrazí o 20:03. Linka 650 z Cífera pôjde po novom o 20:13, teda o sedem minút neskôr ako zvyčajne.

Bratislavská integrovaná doprava zastrešuje koordináciu dopravných služieb v bratislavskom regióne (Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji, pozn. SITA). Hlavnou výhodou cestovania v rámci integrovanej dopravy je možnosť zakúpením jedného lístka využívať viacero dopravcov za rovnakých prepravných a tarifných podmienok. Do systému integrovanej dopravy sú zapojení Dopravný podnik Bratislava, RegioJet, Slovak Lines a Železničná spoločnosť Slovensko, v Bratislavskom kraji sa tento systém uplatňuje zatiaľ v regiónoch Dunajská Lužná, Pezinok, Malacky a Senec. Od 1. augusta je do systému integrovanej dopravy v Bratislavskom kraji zapojená aj železničná stanica v Trnave.

(Zdroj: Sita)

- - Inzercia - -