Dnes je nedeľa, 25.október 2020, meniny má: Aurel
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Trojkráľový sprievod - druhý ročník

január 03, 2020 - 11:27
V pondelok 6. januára 2020 sa v Bratislave uskutoční druhý Tojkráľový sprievod. Centrom prvého ročníka Trojkráľového sprievodu bol Zichyho palác. Tento rok pôjde sprievod po novej trase. Miestom zrazu sa stáva Bratislavský hrad. Jedinečnú identitu dodá bratislavskému trojkráľovému sprievodu spev slovenských kolied za sprievodu gajdošského združenia.

Druhý trojkráľový sprievod sa začne v pondelok 6. januára 2020 o 14:30 na nádvorí Bratislavského hradu. Hlavná téma Trojkráľového sprievodu zostáva rovnaká – večne aktuálny príklad múdrych kráľov a úcta k betlehemskému dieťaťu – ale aj všetkým deťom. 

traja_krali8.jpg

Foto: 
trajakrali

Mudrci z ďalekých končín zavítajú najskôr na hrad, odkiaľ ich budú sprevádzať bubeníci, gajdoši a koledníci. Sprievod povedú malí hviezdonosci. V uličkách a na námestiach Starého Mesta sa rozohrá pradávny príbeh spred dvetisíc rokov. 

troja_krali.jpg

Foto: 
trajakrali

Dominantná bude aj téma hradu. Téma hradu by mala zaznieť vo viacerých rovinách sprievodu aby mu dala špecificky miestny ráz. Usporiadatelia v spolupráci o. z. Radnička vyrobili pre podujatie medovníky vo forme Bratislavského hradu s iniciálami mien trojice kráľov (G+M+B). Formu hradu budú mať aj papierové koruny pre účastníkov sprievodu. 

V minulom roku úlohy mudrcov stvárnili Štefan Bučko (za Európu), Thomas Grey (za Ameriku) a Benson Kioko (za Afriku). V roku 2020 ich v postavách múdrych kráľov zamenia Ján Gallovič, Jaroslav Mendel a Fissuh Hailu Kelelom z Etiópie. Smrtku hľadajúcu Herodesa zahrá opäť Kristína Slováková.

traja_krali_7.jpg

Foto: 
trajakrali

V roku 2019 sa v spolupráci spoločnosti Istroproduction s koledníckou akciou Dobrá novina uskutočnil prvý trojkráľový sprievod v Bratislave. Na jeho príprave spolupracovali aj mestská časť Staré Mesto a inštitúcie Magistrátu.

traja_krali_2.jpg

Foto: 
trajakrali

Trojkráľový sprievod organizujú mnohé hlavné mestá Európy na sviatok Troch kráľov.  Napríklad  Talianska Florencia sa môže hrdiť stáročia dlhou tradíciou kavalkády kráľov.

Mapa sprievodu:

mapa_sprievodu.png

Foto: 
trajakrali

Organizármi sprievodu sú Istroproduction a Dobrá novina. 

Viac info na : http://trajakrali.sk/

- - Inzercia - -