Dnes je sobota, 31.október 2020, meniny má: Aurélia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dúbravka otvorí medzigeneračný park pri Horanskej ulici. Rozšírenie Harmanicovej ulice sa komplikuje

január 05, 2020 - 13:43
Bratislavská mestská časť Dúbravka chce do nového roka vykročiť otvorením medzigeneračného parku v starej Dúbravke pri Horanskej ulici. Starosta mestskej časti Martin Zaťovič zároveň priznáva, že rozšírenie Harmincovej ulice, na ktorom ešte stále pracujú, sprevádzali komplikácie. „Brzdou sú nevysporiadané pozemky a neprimerané finančné nároky jedného z vlastníkov,“ vysvetlil Zaťovič.

Ľudia z novorekoštruovaného parku  nie sú príliš nadšení, pretože zeleň z neho akosi zmizla a nahradila ju masa betónu. "Škoda pekného prírodného ihriska, kde deti mohli liezť po skale, po stromoch, spúšťať sa z kopca. Teraz je z toho len betónové bludisko. Úplne zabili priestor a vyhnali deti len na pieskovisko. O to viac mi to je ľúto, lebo sme tam s deťmi radi chodili." reagovala obyvateľka Dúbravky na sociálnych sieťach. Reakcií bolo veľa, jedna kritickejšia ako druhá.  Samospráva vysvetľuje, že to zďaleka nie je definitívna podoba detského ihriska.

ihrisko_d.jpg

Foto: 
MU Dubravka
vizualizácia ihriska

Detský park sa nachádza pri starom dúbravskom kostole sv. Kozmu a Damiána. Pamätajú ešte aj najstarší zo súčasných miestnych obyvateľov.

Dúbravka chce v roku 2020 pokračovať v postupnej rekonštrukcii kuchýň v materských školách. Plánujú aj rekonštrukciu hygienických zariadení, šatní a príslušenstva v Dome kultúry Dúbravka. V roku 2020 chcú tiež vytvoriť možnosti trávenia voľného času na čerstvom vzduchu pre tínedžerov a mladých. Plánuje pumptrek, workoutové ihrisko a kardiozónu s fit prvkami. 

Minulý rok mestská časť Dúbravka hospodárila s viac ako 15 200 eur, v roku 2020 plánuje hospodáriť s cca 18 600 eur.

- - Inzercia - -