Dnes je nedeľa, 20.september 2020, meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Odvoz vianočných stromčekov začal

január 08, 2020 - 14:01
Odvoz vianočných stromčekov v Bratislave zabezpečuje mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) od 7. januára do 31. marca 2020. Vianočné stromčeky, z ktorých je potrebné odstrániť ozdoby, treba uložiť v prípade rodinných domov ku zberným hniezdam a v prípade bytových domov ku stanovištiam zberných nádob.

Vianočný stromček môžu Bratislavčania odovzdať aj osobne do zberného dvora spoločnosti OLO na Starej Ivanskej ceste 2, a to každý deň okrem nedele a sviatkov od 8:00 do 18:00. Informovala o tom spoločnosť OLO na sociálnej sieti.

V minulosti OLO preverovalo možnosti spracovania vianočných stromčekov napríklad v kompostárni alebo ich chceli poskytnúť zoologickej záhrade. Tento plán však zlyhal vzhľadom na nedostatočné očistenie stromčekov obyvateľmi od ozdôb, a preto sa vianočné stromčeky energeticky zhodnocovali v Zariadení na energetické využitie odpadu (ZEVO) Bratislava. „Pre nadchádzajúce obdobie zberu vianočných stromčekov sa našej spoločnosti podarilo dosiahnuť vyššiu úroveň nakladania s komunálnymi odpadmi v zmysle hierarchie odpadového hospodárstva a stromčeky budú materiálovo zhodnotené na základe zmluvného vzťahu s obchodnými spoločnosťami, ktoré majú potrebné platné oprávnenia,“ dodalo OLO.

Štatistika zberu vianočných stromčekov ukazuje, že od roku 2016 stúpa množstvo zozbieraných stromčekov. V roku 2016 zozbierali 99 ton, v roku 2017 to bolo 112 ton stromčekov, v roku 2018 priviezli 128 ton. V minulom roku množstvo zozbieraných vianočných stromčekov mierne kleslo na 125 ton.

- - Inzercia - -