Dnes je nedeľa, 20.september 2020, meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

V Trnave otvorili prvú cyklovežu. Vo februári začnú stavať cyklovežu aj v Bratislave

január 08, 2020 - 14:54
V Bratislave je snaha vymeniť autá za bicykle a MHD. Magistrát plánuje do roku 2026 vybudovať sieť cyklotrás, ktorá prepojí centrum Bratislavy s ostatnými mestskými časťami. Snahou je , aby sa Bratislava postupne stala mestom ústretovým k cyklistom. Súčasťou cyklotrás by mali byť aj parkovacie domy pre bicykle. Zaujímavá parkovacia veža vyrástla v Trnave. Rovnaká skoro vyrastie aj v Bratislave. Objednal si ju súkromník.

Dvanásťuholníková cykloveža má kapacitu 118 bicyklov a je prvá svojho druhu na Slovensku.  Systém úschovy bicykla je veľmi jednoduchý a intuitívny. Celý proces má trvať asi desať sekúnd a všetky pokyny sa zobrazia na monitore. Po vložení bicykla ho systém prevezme, uskladní a vytlačí úschovný lístok. Ten zákazník po svojom návrate vloží do čítačky, uhradí požadovanú sumu a vyzdvihne si svoj bicykel.

Bezpečne odložiť je tu možné v podstate akékoľvek bicykle, od detských, až po elektrobicykle, ich majitelia si môžu na bicykloch nechať napríklad aj prilbu, batožinu alebo ďalšie príslušenstvo. Okrem majiteľa bicykla, s ním nepríde do kontaktu nik iný, navyše bude zariadenie monitorované kamerami.

- - Inzercia - -