Dnes je utorok, 19.január 2021, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Na Komenského námestí opäť parkujú autá

január 09, 2020 - 22:00
Komenského námestie za historickou budovou SND bolo dlhé roky parkoviskom. Primátor Matúš Vallo so svojím tímom pristúpil k zmene Komenského námestia inovatívnym spôsobom. 29. júla ho primátor slávnostne predstavil a odovzdal verejnosti. Počas leta si na námestí mohli ľudia zahrať ping-pong. Pre deti bol pripravený kultúrny program. V novembri bolo námestie v žalostnom stave. Dnes tam opäť parkujú autá.
Foto: 
odkazprestarostu

Bývalý minister Juraj Miškov po nedeľnej prechádzke  píše na sociálnej sieti :"Magistrát zrušil parkovisko a umiestnil tam niekedy v lete toto čudo. Médiami prebehla PR správa o potrebe vytvárania “kvalitnejšieho verejného priestoru” a príprave verejnej súťaže v budúcnosti, primátor si pred televíznymi kamerami zahral ping-pong so sponzorom, okoloidúcim rozdali kafíčka a latéčka. Fajn. Mission accomplished." 

"Nebolo by rozumnejšie nechať tam zatiaľ Staromešťanov ďalej parkovať, vyhlásiť verejnú súťaž, vyhodnotiť výsledky, nechať prebehnúť verejnú diskusiu, vybrať realizátora víťazného riešenia, stanoviť termín realizácie a až potom zrušiť parkovisko?" uvažuje Juraj Miškov.

miskov.jpg

Foto: 
fb juraj miskov

Vzal si magistrát radu exministra  k srdcu? 

P. Oravec na odkaz pre starostu píše:" Po veľkej mediálnej kampani nového primátora Valla o odstraňovaní parkovacích miest v centre mesta a sprístupňovaní mesta občanom je parkovisko na Komenského námestí späť. Síce vraj iba dočasne, ale celá mediálna kampaň p. Valla potom vyznieva ako humbuk a klam". Odkaz bol pridaný dnes 9. januára. 

Bratislava v spolupráci s Útvarom súťaží Metropolitného inštitútu Bratislava (MIB) našla v decembri vhodný architektonický ateliér pre navrhovanie menších riešení pre verejné priestory. Rámcovú zmluvu podpísali s ateliérom Plusminusarchitects, hodnota zákazky je 60-tisíc eur bez DPH. Ateliér Plusminusarchitects by mal navrhnúť aj novú podobu Komenského námestia.

Aké prekvapenie nám prinesie Komenského námestie na jar? 

komenskeho_2-1.jpg

Komenského námestie v lete

 

- - Inzercia - -