Dnes je nedeľa, 20.september 2020, meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

V Podunajských Biskupiciach by mal vzniknúť nový retail park za takmer 6,7 mil. eur

január 11, 2020 - 17:43
V bratislavských Podunajských Biskupiciach by mal vzniknúť nový retail park za 6,68 mil. eur. Jeho súčasťou by mali byť obchodné prevádzky, fitnescentrum, reštaurácia, ale aj prevádzka rýchleho občerstvenia. Cieľom investora bolo navrhnúť objekt, ktorý svojím zameraním doplní chýbajúcu funkciu občianskej vybavenosti v lokalite a zároveň splní podmienky vyplývajúce z územného plánu.

Retail park Podunajská brána Bratislava je plánovaný ako tri samostatné objekty, ktoré svojim umiestnením na pozemku nadviažu na susednú plánovanú výstavbu objektu potravín. Tvar dvoch objektov je navrhnutý v tvare písmena L, v jednej časti ako dvojpodlažný, v druhej ako jednopodlažný. V strednej časti je komplex objektov prerušený, čím sa zabezpečí pešie prepojenie jestvujúcej zástavby rodinných domov s novovybudovanou zastávkou autobusov. Konkrétni nájomcovia budú vyberaní v ďalších fázach projektu.

So stavbou by sa malo začať v poslednom kvartáli tohto roka, ukončená by mala byť v tretom štvrtkou roku 2021. Komplex svojím tvarom a umiestnením vytvorí podľa zverejnených informácií zároveň hlukovú bariéru, ktorou oddelia rušnú ulicu Svornosti od jestvujúcej zástavby rodinných domov. Pred objektami je navrhnuté povrchové parkovanie v počte 255 parkovacích miest, z toho 11 parkovacích miest pre imobilných občanov. Dopravne bude pozemok napojený na sieť existujúcich komunikácií.

(Zdroj: Sita)

- - Inzercia - -