Dnes je utorok, 29.september 2020, meniny má: Michal, Michaela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dopravný podnik vyhlásil v priebehu pol roka päť tendrov na nákupy a opravy

január 12, 2020 - 10:30
Dopravný podnik Bratislava vyhlásil za ostatné obdobie viacero tendrov. Koncom leta 2019 vyhlásil veľký tender na 85 nových autobusov za viac ako 27 miliónov eur. V novembri 2019 vyhlásil veľký tender za 1,15 milióna eur s DPH na dodávku a montáž kamier do autobusov a električiek. Nedávno vypísal tender na opravu prevodoviek vozidiel za takmer 1,5 milióna eur bez DPH. Zároveň vyhlásil tender na opravu troch druhov motorov vozidiel za vyše 1,2 milióna eur bez DPH.

Záujemcovia na opravu prevodoviek a opravu motorov môžu predkladať svoje ponuky do 28. januára do 9:00. Vyplýva to z informácií vo Vestníku Úradu pre Verejné obstarávanie.

Tender na opravu prevodoviek sa týka  celkovo 75 prevodoviek rozdielnych modelov. Niektoré si pýtajú bežnú opravu, iné generálnu opravu. V rámci bežnej opravy sa bude víťaz verejnej súťaže zaoberať napríklad kompletným pretesnením prevodoviek a meničov či výmenou lamiel prevodoviek a meničov. Bežná oprava si tiež vyžiada napríklad vymeniť olejové čerpadlo a kabeláže a inovovať prevodovku. K opravným úkonom pri prevodovkách, ktoré si vyžadujú generálnu opravu, pribudne okrem vyššie spomenutých aj výmena dielov meniča, ovládacieho rozvádzača oleja a rozvádzacích dosiek prevodovky.

Predmetom zákazky verejnej súťaže na opravu motorov je oprava celkovo 110 kusov motorov, z toho 60 motorov typu Cursor 8, 40 motorov typu Cursor 9 a 10 motorov Tector. Víťaz súťaže bude opravovať hlavy valcov aj bloky motorov. V prípade opravy hláv valcov pôjde napríklad o ich brúsenie, výmenu sadiel injektorov či výmenu vodítok ventilov. Pri oprave blokov motorov pôjde napríklad o výmenu olejového čerpadla, vodnej pumpy, termostatu či drážkového remeňa. Bližšie špecifikácie si môžu záujemcovia prečítať v materiáloch tendra.

Dopravný podnik Bratislava vyhlásil aj tender na opravu električkovej trate.  Po neúspešnom prvom tendri vypísal v decembri 2019  nový tender na opravu električkovej trate na Americkom námestí za 2,8 milióna eur bez DPH.

- - Inzercia - -