Dnes je utorok, 19.január 2021, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Mesto zrušilo verejné obstarávanie na osvetlenie Živého námestia

január 21, 2020 - 16:35
Magistrát Bratislavy zrušil verejné obstarávanie na rozšírenie osvetlenia Námestia SNP za pomníkom pri Kalvínskom kostole, Treskoňovej ulice a Kamenného námestia. Na tomto území chce magistrát vytvoriť zjednotený verejný priestor nazývaný Živé námestie. Vyplýva to z informácií vo Vestníku Úradu pre verejné obstarávanie. Ako pre agentúru SITA dodal hovorca Bratislavy Peter Bubla, mesto chce vyhlásiť novú súťaž, pretože medzičasom našli viacero lokalít, ktoré si vyžadujú zvýšenie intenzity osvetle
Foto: 
spravy pravda

Nová súťaž bude podľa Bublu väčšieho rozsahu. "Predpokladáme, že súťažou väčšieho rozsahu oslovíme širšie spektrum uchádzačov s cieľom hospodárnejšieho vynakladania verejných zdrojov," dodal Bubla.

Živé námestie, ktorého sa týkala pôvodná verejná súťaž, je projektom magistrátu, Aliancie Stará Tržnica, Inštitútu SGI, architektonických štúdií 2021 a spoločnosti Labak. V roku 2019 tento projekt prevzal Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB), ktorý prišiel s harmonogramom realizácií riešení, ktoré prinesú mestu zmeny.

/zdroj: Sita/ 

- - Inzercia - -