Dnes je štvrtok, 29.október 2020, meniny má: Klára
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Prevádzku električiek do Dúbravky majú spustiť po 17. februári

január 29, 2020 - 12:00
Prevádzku električiek v bratislavskej mestskej časti Dúbravka plánuje hlavné mesto opäť spustiť po 17. februári. Prevádzke električky bránil spor so zástupcami vlastníkov pozemkov pod meniarňou v Dolných Krčacoch. Bratislavský magistrát však získal neodkladné opatrenie, ktoré pracovníkom Dopravného podniku Bratislava (DPB) umožňuje vstup do meniarne.

"Po komplikáciách a zdržaniach, ktoré sprevádzali práce na modernizácii Dúbravsko-karloveskej radiály som rád, že môžem oznámiť, že v týždni po 17. februári bude premávka električky do Dúbravky spustená.

Napriek tomu, že dráha je už niekoľko týždňov stavebne dokončená, jej sprevádzkovaniu bránilo konanie zástupcov vlastníkov pozemkov pod meniarňou v Dolných Krčacoch. Súd dal však v tomto spore opakovane za pravdu mestu, podarilo sa nám obnoviť vstup do meniarne a urobiť nevyhnutné práce k spusteniu električky. V súčasnosti je ešte potrebné dokončiť povinné administratívne procesy, vrátane udelenia súhlasu Bratislavskej župy na predčasné užívanie trate. Tieto očakávame v nasledujúcich dvoch týždňoch," informuje primátor Matúš Vallo na sociálnych sieťach.

- - Inzercia - -