Dnes je pondelok, 18.január 2021, meniny má: Bohdana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

V Bratislave už nebude odťahovať súkromná firma. Staré Mesto zmluvu so spoločnosťou Car Towing na zabezpečenie odťahovej služby zrušilo už v roku 2018

február 01, 2020 - 10:14
Dopravný podnik Bratislava a hlavné mesto uzavreli s účinnosťou od 1. februára 2020 zmluvu o zabezpečovaní odťahovej služby na obdobie 12 mesiacov. Takáto zmluva bola uzavretá už v roku 2005. DPB si vtedy túto službu objednal u súkromnej firmy Car Towing, čo nebolo v súlade so zákonom. Cena odťahu DPB zostáva rovnaká, 99eur. S firmou Car Towing zrušilo Staré Mesto, na podnet bývalého starostu Starého Mesta Radoslava Števčíka, zmluva na zabezpečovanie odťahovej služby už v roku 2018.
Foto: 
TASR

Bratislavské Staré Mesto  malo začať s odťahovaním áut z komunikácií vo svojej správe, teda ciest III. a IV. triedy, vo vlastnej réžii a na vlastné náklady od novembra 2018, po tom, čo bola zrušená zmluva so súkromnou firmou Car Towing. Túto službu mala vykonávať akciová spoločnosť mestskej časti Technické služby Starého Mesta (TSSM). Podľa zákona môže  odťahovú službu zabezpečovať len obec  alebo právnická osoba ním založená alebo zriadená. 

Odtiahnuté autá mali skončiť  na parkovisku na Nábreží arm. generála. L. Svobodu, oproti vchodu do bývalého PKO. Jedno odtiahnutie malo stáť zhruba 85 eur. 

Napriek aj poslancami  schválenému  zámeru Staré Mesto ani jeho spoločnosť TSSM odťahovú  sužbu do dnešného dňa nevykonáva. 

Parkovisko na Nábreží arm. generála sa stalo platené parkovisko a zíva prázdnotou, napriek tomu, že všade okolo bývalého PKO  parkujú autá na chodníkoch. Otázkou zostáva, prečo Staré Mesto nevstúpi do rokovania s mestskou políciou a nerieši plné chodníky zaparkovaných áut a prázdne parkovisko.  Poplatok za hodinu parkovania je 1 euro.  

- - Inzercia - -