Dnes je sobota, 19.september 2020, meniny má: Konštantín
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Staré Mesto spustilo elektronický systém na podávanie žiadostí o dotácie

február 02, 2020 - 12:31
Staré Mesto, podobne ako iné mestské časti spúšťa dotačný systém. V predchádzajúcom období existovali dotácie, ktoré schvaľovali jednotlivé poslanecké komisie, či už komisia kultúry, sociálna, komisia alebo komisia životného prostredia... V roku 2017 spustilo Staré Mesto nový dotačný systém zameraný na skvalitnenie verejného priestoru. Komisia bola zložená z poslancov, zamestnancov úradu a figuroval v nej aj zástupca obyvateľov. Dnes spúšťa Staré Mesto elektronický systém podávania žiadostí.

Elektronický dotačný systém zjednoduší proces  podávania žiadostí a jednotliví žiadatelia si môžu svoju žiadosť odsledovať v zmysle jej prijatia, hodnotenia, schválenia alebo neschválenia, ako aj termíny predpokladaného vyhodnotenia. Cez aplikáciu bude prebiehať aj vyúčtovanie žiadostí.

Podávanie žiadostí by mala uľahčiť aj elektronizácia verejnej správy. Už dnes si dokážu jednotlivé subjekty dohľadať informáciu o registrácii žiadateľa a množstvo ďalších dokladov, ktoré boli niekedy nevyhnutnou prílohou podania žiadosti. 

Vzorom pre elektonický systém podávania žiadostí o dotáciu bol podľa slov starostky Starého Mesta Zuzany Aufrichtovej dotačný systém Bratislavského samosprávneho kraja, kde je poslankyňou.

Starostka Starého Mesta  vyhlasila aj verejnú výzvu na udelenie individuálnej dotácie na podporu verejného života v mestskej časti. Ide o dotáciu v maximálnej výške 500,- €. Tie bude starostka bratislavského Starého mesta hodnotiť priebežne. Podanie žiadosti o pridelenie individuálnej dotácie je možné cez elektronický formulár, ktorý sa nachádza na stránke Starého Mesta.

 

- - Inzercia - -